En
تاریخ : يکشنبه 7 آبان 1396
کد 1113

فرماندار شهرستان دماوند:

اجرای طرح سپاس در انتقال آرمان‌ شهدابه نسل بعد موثر است

فرماندار شهرستان دماوند گفت: اجرای طرح سپاس در انتقال آرمان شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت به نسل آینده موثر است.
ناصر محمودی فرد فرماندار شهرستان دماوند در آیین طرح سپاس 2 که با هدف دیدار از خانواده معظم شهدا و ایثارگران در شهرستان دماوند با حضور 40 نهاد شهرستان، معتمدین و دیگر مسئولان برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی مرهون تلاش‌ها و ایثارگری افرادی بوده که خود را وقف نظام کرده و عمرشان را در جهت تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی و حفظ تمامیت نظام جمهوری اسلامی صرف کردند.
وی افزود: تلاش این افراد موجب شد تا ما با امنیت کامل زندگی کنیم و افتخار می‌کنیم که این نظام موجب سربلندی شد و در عرصه‌های منطقه ای و جهانی به اثبات رسید.
فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: هرچند تلاش‌هایی در جهت خدمت به خانواده شهدا و قدردانی از آرمان‌های آنها به عمل آمده است اما شاید فاصله زیادی با اهداف آنها داشته باشیم.
محمودی فرد خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات شایسته و مهمی که امروز شاهد آن در قالب طرح سپاس هستیم این است که بتوانیم با زنده نگه داشتن آرمان شهدا و یاد آنها خونی را به جامعه تزریق کنیم که بتواند جامعه را پویا و زنده نگه دارد و ارتباطی ایجاد کند تا نسلی که شاهد این ایثارگری‌ها و تلاش‌ها نبوده آن را درک کند.
وی اضافه کرد: ما در صحنه کربلا حضور نداشتیم اما واقعه عاشورا، قیام امام حسین(ع) و مبارزات و قیام علیه یزیدیان را درک می‌کنیم و علت آن ایجاد ارتباط منطقی تاریخی است و اگر ما این رابطه را به عنوان متولیان برای نسل امروز به درستی برقرار کنیم می‌توانیم بگوییم که موفق بوده‌ایم اما اگر فاصله به گونه‌ای باشد که نسل جدید نتواند مفهوم درستی از شهید و مبارزه درک کند اقداماتمان در حوزه عمل با مشکلاتی مواجه بوده است.
فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: ما امروز شاهد این اقدام خوب از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران هستیم که چنین فضایی را ایجاد کرده است اما این امر باید به درون جامعه منتقل شود و با نسلی ارتباط برقرار کند که کمتر با این آثار ارتباط داشته‌اند.
محمودی فرد تاکید کرد: ما نباید درک آرمان‌های شهدا را در خود خلاصه کنیم بلکه اهداف آنها را باید در سطح جامعه و فرزندانمان برده و در جهت حفظ آرمان‌ها گام برداریم.
وی بیان کرد: در تمام دنیا از نقش ایثارگران، تلاشگران و شهدا با احترام یاد می‌کنند و این امر تنها متعلق به ما نیست بلکه متعلق به جهان است که به عنوان یک فرهنگ نهادینه شده و ما نیز در جمهوری اسلامی شاهد آن هستیم.
فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: امیدواریم رفتار ما به گونه‌ای باشد که اگر صحبت از آرمان شهدا می‌شود مفهوم و معنا داشته باشد که شاید در این بخش توجه کمتری داشته‌ایم، لذا تبیین آرمان‌های شهدا ضروری است که چیزی جز تلاش در جهت حفظ جمهوری اسلامی مبتنی بر اعتقادات مذهبی، رابطه معنوی با رهبر انقلاب، حفظ وحدت و صیانت از جامعه و سرزمین نبوده است.
محمودی فرد اظهار داشت: یکی از تلاش‌هایی که در این خصوص صورت گرفته در خصوص وحدت و منافع ملی است بنابر این اهداف شهدا باید در جامعه بیان و موجب ایجاد انگیزه شود.
وی تاکید کرد: طرح سپاس به عنوان طرحی سراسری و به تبع آن در شهرستان دماوند در حال اجرا است که هرچند شاید اقدام کوچکی در جهت حفظ و صیانت از ارزش‌ها و احترام به شهدا و خانواده معزز آنها باشد اما امیدواریم که این اقدامات بتواند ما را با شهدا مرتبط کرده و در جهت اهداف و منویات آنها حرکت کنیم.
فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به اهمیت تکریم خانواده شهدا خاطرنشان کرد: خانواده شهدا و ایثارگران نیازی به تکریم ما ندارند و شهدای ما هیچگونه انگیزه مادی در این خصوص نداشتند اما وظیفه ما حکم می‌کند تا به آنها احترام بگذاریم چرا که احترام به آنها احترام به فرهنگ ماست.
 
 • نوشته شده
 • در يکشنبه 7 آبان 1396
 • ساعت 07
 • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
 • تعداد بازدید 75
 • روابط عمومی فرمانداری دماوند
 • ویرایش شده
 • در ***
 • ساعت --
 • توسط
نظرات شما
captcha refresh