En
تاریخ : چهارشنبه 8 آذر 1396
کد 1146

به مناسبت هفته بسیج انجام شد

دیدار فرماندار با بسیجیان فرمانداری شهرستان دماوند برگزار شد

دیدار فرماندار با بسیجیان فرمانداری شهرستان دماوند به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج با حضور معاونان برنامه ریزی، عمرانی و بخشدار مرکزی برگزار شد.
ناصر محمودی فرد در ابتدای این مراسن ضمن تبریک هفته بسیج، اظهار داشت: یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی  را گرامی می داریم به مقام والای ایثارگران و جانبازان که در جهت حفظ آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش کردند، احترام می گذاریم.
وی افزود:ارزش گذاری به این هفته و نامگذاری هفته ای به نام هفته بسیج به اعتبار این است که بسیج مفهوم تازه ای بود که در انقلاب اسلامی شکل گرفت و یک معنای جدید ازحضور و مشارکت مردم در صحنه ها و بحران های مختلف و شرایط سخت وارد فرهنگ ما ساخت که در گذشته وجود نداشت.
فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به روند شکل گیری بسیج در اوایل انقلاب اسلامی خاطرنشان ساخت:از ابتدای انقلاب اسلامی نام بسیج با بسیج سازندگی شکل گرفت و حضور مردم در صحنه های جهاد سازندگی و حضور در روستاها و کنار مردم و کشاورزان معنی جدیدی به خود گرفت و این حضورمقدمه ای شد تا حضور مردم در قالب نام بسیج سازماندهی شود و بتواند در جنگ تحمیلی هدایت شود تا درمرزهای جمهوری اسلامی، ازآرمانهای نظام و تمامیت ارضی کشور دفاع کند.
وی تصریح کرد: انصافاً بار اصلی جنگ بر دوش همین عزیزانی بود که بدون هیچ چشمداشت و وابستگی به صورت داوطلبانه به صحنه آمدند و مسئولانه با نیت پاک تلاش کردند و آنچه رضای خداوند بود اتفاق افتاد.
فرماندار شهرستان دماوند به ظرفیت عظیم بسیج در عرصه های مختلف اشاره کرد و افزود: این ظرفیت و پتانسیل که به عنوان یک تشکیلات و سازمان منسجم از یک پایگاه مردمی برخوردار است می تواند به کمک بخشهای مختلف کشور بیاید و در خدمت رسانی به مردم نقش مهمی را ایفا نماید.
وی خاطرنشان ساخت:افرادی که در بسیج حضور دارند با نگاهی وارد شدند که خارج از بحث خط بندی سیاسی، وارد عرصه شدند و بدون تعلقات در این زمینه سعی کردند با نگاه خدایی وارد شوند و در جهت آرماهای نظام و اهداف الهی خود قدم بردارند و شاید این لازم است که مسئولین از این ظرفیت بهتر استفاده کنند .
 فرماندار شهرستان دماوند بیان داشت:بسیج مجموعه بی بدیلی است که در کمتر جایی از دنیا وجود دارد و باید با برنامه ریزی بهتر از ظرفیت نیروهای با انگیزه و علاقه مند که قرار است در زمان بحران به صحنه بیایند و مشکلات کشور را حل کنند؛ به بهترین شکل استفاده شود .
وی بسیج را چراغ راه آینده وپیشانی کشور دانست و افزود: کشور ما مبتنی بر اراده و مشارکت مردم شکل گرفت و بسیج هم از همین جنس است و در همین راستا معنی می شود و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود تا  در همه زمینه ها به کشور کمک کند و در جهت خدمت رسانی به مردم گام بردارد. • نوشته شده
 • در چهارشنبه 8 آذر 1396
 • ساعت 12
 • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
 • تعداد بازدید 71
 • روابط عمومی فرمانداری دماوند
 • ویرایش شده
 • در ***
 • ساعت --
 • توسط
نظرات شما
captcha refresh