En
تاریخ : پنجشنبه 19 بهمن 1396
کد 1229

فرماندار شهرستان دماوند در جمع مردم دماوند:

شورای سرمایه‌گذاری برای توسعه اشتغال در دماوند فعال می‌شود

فرماندار شهرستان دماوند گفت: برای برطرف کردن معضل بیکاری در سطح شهرستان فعال کردن شورای سرمایه‌گذاری شهرها در دستورکار قرار دارد، ضمن اینکه تقویت تعاونی‌ها از دیگر اموری است که در ایجاد اشتغال موثر است.
مجید صفری در جلسه پرسش و پاسخ مسئولان و مردم که شب گذشته در مسجد جامع شهرستان دماوند برگزار شد با اشاره به بارش نعمت برف و باران در هفته‌های اخیر و خدمت‌رسانی در شهرستان اظهار داشت: خوشبختانه در استان تهران تنها شهرستانی که در وضعیت بحران مشکلاتی نداشت و توانست به اهالی خود شهر و مسافران در مسیرهای مواصلاتی به سمت شهرهای شمالی کشور خدمت‌رسانی کند شهرستان دماوند بود که این مهم به دلیل زحمات شبانه‌روزی ادارات خدمت‌رسان با محقق شد.
بهره‌برداری از 79 پروژه در دهه فجر در دماوند
وی در ادامه در مورد پروژه‌های دهه فجر بیان کرد: در این ایام 79 پروژه با اعتباری بالغ بر 23 میلیارد در شهرستان دماوند در بخش‌های مختلف بهداشتی، درمانی، سی‌تی اسکن بیمارستان و مهم‌ترین پروژه یعنی اتمام مسکن مهر به بهره‌برداری رسید، همچنین در رودهن، آبعلی و آبسرد نیز پروژه‌های مختلفی از جمله افتتاح پد هلی‌کوپتر و... به بهره‌برداری رسید.
فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به اینکه برای رسیدگی به امور مختلف از جمله اشتغال باید برنامه‌ریزی‌های کوتاه و بلندمدت انجام شود بیان کرد: در بحث اشتغال تمام افراد باید در حد توان و دانش خود حرکتی را انجام دهند و مشارکت کنند، باید از ظرفیت تمام گروه‌ها، انجمن‌ها، گروه‌های مردم نهاد، اتحادیه‌ها و هیئت امناها استفاده کرد تا بتوان به هدف اصلی رسید.
مسئولان دماوندی پاسخگوی مشکلات مردم باشند
صفری با بیان اینکه تکریم ارباب رجوع یک حقوق شهروندی است و باید اجرا شود افزود: در شهرستان دماوند تمام مسئولان باید در دسترس مردم باشند و اتاق تمام آن‌ها باید رو به مردم باز باشد، باید در حد توان و بر اساس قوانین و مقررات امور مردم حل شود.
وی با بیان اینکه شهرستان دماوند در زمینه زیرساخت‌ها، اشتغال و کشاورزی مشکلاتی دارد تصریح کرد: خوشبختانه محصولات خوبی در شهرستان دماوند تولید می‌شود اما فروش، صادرات و بازاریابی آن‌ها را بلد نیستیم و نمی‌توانیم از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کنیم.
فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به برخی شایعات مبنی بر وجود اختلاف میان مسئولان شهری خاطرنشان کرد: هیچ‌گونه اختلافی میان مسئولان شهرستان وجود ندارد و تمام امور با همکاری و مشورت یکدیگر انجام می‌شود.
پروژه کمربندی سرهار با مشکل کمبود اعتبار مواجه است
صفری افزود: کمربندی سرهار یکی از پروژه‌های اساسی ماست که تقریبا بیش از 30 درصد از این پروژه با اعتباری که تخصیص پیدا کرده، آماده شده اما محدودیت‌های اعتباری باعث شده تا سرعت عمل در این موضوع کاهش داشته باشد، کمیسیون مشترک برنامه‌ریزی استان تهران در هفته آینده در شهرستان دماوند با حضور استاندار برگزار می‌شود که پروژه‌ها و محورهای توسعه شهرستان مورد بررسی قرار می‌گیرد و اعتبارات تعیین می‌شود.
وی با اشاره به برنامه راهبردی شهرستان گفت: یک برنامه راهبردی برای شهرستان تهیه شده و در حال تکمیل هستیم که بحث کشاورزی در اولویت نخست و بحث‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری، صنعت با گرایش کشاورزی و صنایع و معادن در اولویت‌های بعدی قرار گرفته است.
شورای سرمایه‌گذاری شهرها برای توسعه اشتغال در دماوند فعال می‌شود
فرماندار شهرستان دماوند در پاسخ به سوالی مبنی بر کمبود اشتغال در سطح شهرستان اظهار داشت: متأسفانه بحث اشتغال یک بحث ملی است و به شهرستان ختم نمی‌شود اما برای حل این معضل در سطح شهرستان فعال کردن شورای سرمایه‌گذاری شهرها در دستورکار قرار دارد؛ همچنین تقویت تعاونی‌ها از دیگر اموری است که در ایجاد اشتغال موثر است.
صفری با بیان اینکه در روستاها نیز باید شوراهای سرمایه‌گذاری را فعال کنیم تأکید کرد: خوشبختانه در روستاها به کمک دولت، اعتبارات خوبی وارد شده و حدود 30درصد اعتبارات ارزش افزوده افزایش پیدا کرده است.
وی در ادامه در مورد مسئله مالکیت امامزاده هاشم(ع) خاطرنشان کرد: امامزاده هاشم(ع) سال‌های سال برای دماوند بوده و هزاران سال دیگر نیز برای دماوند باقی می‌ماند، نشست‌هایی در همین راستا انجام شده و به مردم عزیز این امید را می‌دهیم که جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد
   • نوشته شده
  • در پنجشنبه 19 بهمن 1396
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 57