En
تاریخ : سه شنبه 24 بهمن 1396
کد 1234

فرماندار شهرستان دماوند تأکید کرد

لزوم آمادگی لازم برای مقابله با بحران احتمالی در دماوند/ نیازهای دستگاه‌ها قبل از وقوع بحران پیش‌بینی شود

فرماندار شهرستان دماوند بر لزوم آمادگی لازم برای مقابله با بحران احتمالی در این شهرستان تأکید کرد و گفت: نیازهای دستگاه‌ها قبل از وقوع بحران پیش‌بینی شود.
مجید صفری در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند که در محل سالن همایش‌های فرمانداری دماوند برگزار شد، با اشاره به برنامه‌های دهه مبارک فجر اظهار کرد: خوشبختانه امسال مراسم خوبی به مناسبت دهه فجر با حضور پرشور مردم و مسؤولان در شهرستان دماوند برگزار شد.
وی با بیان اینکه در هفته جاری شاهد بارش نزولات آسمانی در شهرستان دماوند هستیم، افزود: از خداوند متعال می‌خواهیم که که روند بارش‌ها ادامه باشد؛ اما ما هم باید آمادگی‌های لازم را داشته باشیم.
سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند گفت: در نشست‌های ستاد مدیریت بحران انتظار داریم که هیچ یک از اعضای این ستاد غیبت نداشته و همه مدیران مربوطه حضور جدی داشته باشند.
صفری تصریح کرد: باید برای مقابله با بحران‌هایی همچون سیل و بارش‌ برف آمادگی لازم را داشته باشیم و بحران‌های دیگری همچون زلزله که قابل پیش‌بینی نیست، می‌توان با برنامه‌ریزی مناسب وقوع بحران را مدیریت کرد و شرط آن پیشگیری‌های لازم است.
وی با تأکید بر اینکه قبل از وقوع بحران باید اقدامات لازم را انجام دهیم، بیان کرد: نظارت بر انجام کارهای مدیریت بحران باید با توجه بیشتری پیگیری شود و ما در فرمانداری باید اداره مدیریت بحرانی داشته باشیم تا در مواقع بحران با تجهیزات و کمک‌‌های لازم قوی ظاهر شویم.
فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به اینکه شهرداران مسؤولیت مدیریت بحران در شهرها را بر عهده دارند، خاطرنشان کرد: در روستاها نیز، دهیاری‌ها باید با نظارت بخشداری‌ها این نقش را به خوبی ایفا کنند.
صفری افزود: قبل از وقوع بحران باید وسایل لازم آماده شود و کمبودها مورد پیش‌بینی قرار گیرد؛ اعضای اصلی ستاد مدیریت بحران باید با یکدیگر ارتباط بروز داشته باشند.
وی تأکید کرد: در شهرها و روستاهای دماوند باید افرادی که وسایل نقلیه سنگین دارند، شناسایی شوند تا در مواقع بحران از آن‌ها کمک گرفته شود؛ بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته تا آخر سال شاهد بارش نزولات آسمانی خواهیم بود.
فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه باید از داشته‌های خود در وقوع بحران به خوبی استفاده کنیم، اضافه کرد: دپوی نمک و استقرار ماشین‌آلات باید قبل از وقوع بارش در نقاط حادثه خیز شهرستان دماوند انجام شود.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 24 بهمن 1396
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 48