En
تاریخ : جمعه 27 بهمن 1396
کد 1241

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران خبر داد

بازسازی شبکه‌‌های فرسوده آب‌رسانی در دماوند/ اجرای ۳۰ پروژه گردشگری در دماوند و فیروزکوه/ آغاز احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهر دماوند از سال ۹۷

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران از بازسازی شبکه‌های فرسوده آب‌رسانی در این شهرستان خبر داد و گفت: ۳۰ پروژه گردشگری در دماوند و فیروزکوه در قالب بخش خصوصی اجرا می‌شود.
نعمت‌الله ترکی در حاشیه نشست شورای برنامه‌ریزی استان تهران مشترک با کمیته برنامه‌ریزی استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کارگروه‌های تخصصی شورای برنامه‌ریزی استان تهران با توجه به مشکلات هر شهرستانی در حوزه‌های عمرانی، فرهنگی، ورزشی، بهداشت و درمان، آموزشی، گردشگری و … مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وی افزود: کارگروه نخست صبح امروز در خصوص مسائل امور زیربنایی، محیط زیست و کارهای اصلی شهرستان دماوند بود که با توجه به بررسی‌های انجام شده، اولویت‌های تصفیه‌خانه‌های این شهرستان و شهرهای پیرامون بررسی شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: در این نشست، مصوب شد که شرکت آب و فاضلاب تا اسفندماه امسال بحث مطالعات احداث شبکه‌های فاضلاب در شهر دماوند را آغاز کند و تصفیه‌خانه فاضلاب با توجه به اینکه در دستور کار قرار گرفته، تا پایان سال جاری مطالعات آن نهایی شود.
وی ادامه داد: احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهر دماوند از ابتدای سال ۹۷ به تناسب‌ شهرهای پیرامون آن آغاز خواهد شد و قرار است تا پایان سال ۱۳۹۷، این پروژه به اتمام برسد.
ترکی تصریح کرد: همچنین در خصوص بحث هدررفت آب، قرار شد که از سال ۱۳۹۷، تمام شبکه‌های آب‌رسانی شهرستان دماوند برای جلوگیری از هدررفت آب بازسازی شود؛ این موضوع در برنامه ششم توسعه قرار گرفته است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران بیان کرد: در خصوص شهرک‌های صنعتی دماوند، قرار شد که مشکلات واحدهای نیمه‌فعال رفع شود و یک سطح جاده دسترسی داشت که مقرر شد اعتباری برای بهسازی و تعریض آن اختصاص دهیم.
ترکی اضافه کرد: فاز اول و دوم این موضوع که تمام شد به تناسب نیاز شهرستان دماوند با توجه به ظرفیت‌ زراعی و باغی، بیشتر واحدهایی مستقر خواهند شد که بخش صنایع تبدیلی کشاورزی را داشته باشند.
وی با بیان اینکه به دستور استاندار تهران به تناسب سند آمایش سرزمینی، دماوند و فیروزکوه به یک منطقه گردشگری تبدیل شده است، افزود: در این خصوص، قرار شد که در کارگروه گردشگری استان تهران، ۳۰ پروژه گردشگری در ۳۰ نقطه از این منطقه در قالب بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری لحاظ و اجرایی شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران در خصوص مسائل حوزه حمل و نقل‌ جاده‌ای شهرستان دماوند گفت: امروز بحث بزرگراه‌های منطقه از جمله هراز و فیروزکوه به سطح خوبی رسیدند؛ در بحث کمربندی شهر دماوند امروز تفاهم شد که با توجه به اینکه مطالعات آن انجام شده، طبق ماده ۲۷ قانون، این پروژه در اختیار شهرداری به صورت مشارکتی قرار گیرد.
ترکی اضافه کرد: در این خصوص، از همین هفته کار شهرداری دماوند آغاز خواهد شد و قول دادند که تا پایان سال ۹۷ بحث کمربندی جنوبی و غربی در دستور کار باشد تا به اتمام برسد.
 
  • نوشته شده
  • در جمعه 27 بهمن 1396
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 47