En
تاریخ : جمعه 27 بهمن 1396
کد 1243

استاندار تهران در جمع نخبگان دماوندی:

بانوان در حوزه‌های مختلف جامعه نقش تأثیرگذار دارند/ توسعه انجمن‌های مردمی از سیاست‌های دولت است

استاندار تهران با بیان اینکه بانوان در حوزه‌های مختلف جامعه نقش تأثیرگذار دارند، گفت: توسعه انجمن‌های مردمی از سیاست‌های دولت است.
محمدحسین مقیمی در جمع نخبگان علمی و فرهنگی شهرستان دماوند در مجتمع فرهنگی کوثر شهر دماوند اظهار کرد: از ملت ایران و مردم دماوند برای حضور در ۲۲ بهمن قدردانی و ایام فاطمیه را تسلیت عرض می‌کنیم.
وی افزود: امروز شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران که بالاترین مرجع تصمیم‌گیری برای فعالیت‌های اجرایی است به دماوند آوردیم و از صبح در چهار کارگروه بحث‌های محیط زیست، آمایش‌ سرزمینی، عمرانی، فرهنگی و اقتصادی مطرح و بررسی کردیم.
استاندار تهران گفت: شورای برنامه‌ریزی استان تهران در ارتباط با مسائل و مشکلات و کمبودها تصمیم‌هایی گرفتند که در چهار سال آینده آنها را برطرف و شرایط را برای زندگی بهتر فراهم کنیم.
مقیمی تصریح کرد: حضور بانوان در فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی جزو خواسته‌ها، دغدغه‌ها و برنامه‌هایی است که باید دنبال کنیم؛ رئیس‌جمهور مطرح کردند که یک سوم از مدیران اجرایی باید از بانوان باشند و از جوانان برای مشاوران استفاده کنیم و امیدواریم تا پایان دولت یک سوم مدیران از بین بانوان باشند.
وی بیان کرد: در مسائل اقتصادی بانوان باید تلاش بیشتری داشته باشند؛ در خصوص مسائل اجتماعی هم بانوان می‌توانند نقش تعیین‌کننده‌ای داشته باشند و در ورزش بانوان حتما باید اقدامات لازم انجام شود.
استاندار تهران خاطرنشان کرد: در خصوص مشاغل خانگی باید تسهیلات لازم فراهم شود و در مورد فروش محصولات بازارچه‌ای ساخته شود تا محصولات صنایع‌دستی که تولید می‌شود و محلی برای عرضه ندارد، در این بازارچه ارائه کنند.
مقیمی ادامه داد: مجمع نخبگان شهرستان دماوند باید پیگیری شود و خود بانوان باید این را فعال کنند و ما نیز از این موضوع حمایت می‌کنیم؛ گلایه داشتند که اعطای مجوز به انجمن‌های مردمی طول می‌کشد، اما شاهد هستیم که رئیس‌جمهور و وزیر کشور یکی از دغدغه‌ها و توصیه‌های همیشگی آنان این بوده که راه‌اندازی انجمن‌های مردمی تسریع یابد و در این حوزه در کل کشور یک تحولی ایجاد شد و تعداد سمن‌ها افزایش پیدا کرد.
وی با بیان اینکه طرح‌های عمرانی نباید به توسعه پایدار لطمه بزند و این مد نظر ما قرار دارد، افزود: در قانون توسعه ششم در اجرای طرح‌های عمرانی علاوه بر توجیه فنی، بحث‌های زیست‌محیطی و میراث فرهنگی به تأیید طرح‌ها اضافه شده و طرحی قبل از اینکه توجیه زیست‌محیطی نداشته باشد، مجوزی برای اجرای آن صادر نمی‌شود.
استاندار تهران گفت: در مورد جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز این کار انجام می‌شود و همین امروز چندین واحد که مجوز نداشتند، تخریب شدند؛ اینکه در برخی پروژه‌ها مسائل زیست‌محیطی تحت تاثیر قرار می‌گیرد به خاطر این است که بعضی مواقع مجبور هستیم که اقداماتی را انجام دهیم، اما این اقدامات باید با حداقل آسیب‌ها انجام پذیرد.
مقیمی تصریح کرد: باید تلاش شود که این تأثیرگذاری و تخریب‌ها در توسعه عمرانی به حداقل برسد؛ اینکه گفته شد چهار سال طول کشیده که سازمان مردم نهاد تصویب نشده، از این اتفاق عذرخواهی می‌کنم و قابل توجیه نیست و جبران خواهد شد.
وی با بیان اینکه کمیته زیست‌محیطی در فرمانداری دماوند تشکیل شده است، بیان کرد: در خصوص استفاده از مدیران بومی حتما این اقدام انجام خواهد شد و در دستور کار قرار دارد.
 
  • نوشته شده
  • در جمعه 27 بهمن 1396
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 37