En
تاریخ : چهارشنبه 16 اسفند 1396
کد 1278

معاون فرماندار دماوند:

تولید محتوای دینی یکی از راه‌های مقابله با تهاجم فرهنگی است/ زیرساخت‌های فرهنگی و تاریخی موردتوجه قرار گیرد

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه تولید محتوای دینی یکی از راه‌های مقابله با تهاجم فرهنگی است، گفت: باید زیرساخت‌های فرهنگی و تاریخی موردتوجه قرار گیرد.
شاهرخ جهانشاهی در نشست کارگروه تخصصی امور اجتماعی، فرهنگی و خانواده شهرستان دماوند، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن سالروز میلاد حضرت فاطمه (س) اظهار داشت: در اسلام نگرشی که به بانوان وجود دارد با توجه به آفرینش ریحانه نبی اکرم (ص)، نشان داد که اسلام دین جامعی است.
وی با بیان اینکه حضرت فاطمه (س) به عنوان الگوی بانوان قرار گرفتند، ادامه داد: با قرار دادن این الگو دیگر بهانه‌ای برای هیچ دختری باقی نمی‌ماند تا بگویند که اسوه و الگویی نداشتیم و در این خصوص، باید با تمسک از ایشان بتوانیم انحراف و باطل را تشخیص دهیم.
معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: باوری که در حال حاضر برای بانوان مسلمان به‌ویژه در جامعه اسلامی ایران وجود دارد، این است که وقتی بحث بانوان مطرح می‌شود با توجه به مسائل مختلف، بانوان جامعه ما می‌توانند در کلیه امور فرهنگی، سیاسی، اجتماعی دخالت داشته باشند؛ در مشاغل مختلف نیز با رعایت ارزش‌های دینی و عفاف و حجاب می‌بینیم که آنها فعالیت می‌کنند.
جهانشاهی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین مباحث مربوط به بانوان بحث فرزندآوری و تربیت فرزندان صالح در جامعه است، گفت: کارگروه تخصصی امور اجتماعی فرهنگی و خانواده یکی از کارگروه‌های بسیار مهم است؛ امروز همان‌طور که می‌دانیم بحث جنگ‌ نرم مطرح است که یک جنگ تمام‌عیار علیه نظام جمهوری اسلامی ایران از سوی استکبار جهانی آغاز شده که درصدد نابودی باورها و از بین بردن اعتقادات به‌ویژه جوانان است.
وی افزود: یکی از راه‌های مقابله با این جنگ نرم که ضعف ایمان است به اعتقاداتی که باید عمق پیدا کند، برمی‌گردد و این وظیفه همه دستگاه‌های فرهنگی است که بتوانند به این سمت حرکت کنند و این باورها و اعتقادات را پررنگ کنند و باید آموزش‌های لازم داده شود.
معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: در جوامع امروز خانواده‌ها در شهرهای مختلف به‌جای تربیت فرزند و فرزندآوری، حیوانات مختلف را در خانه نگهداری می‌کنند که این امر ناشی از اعتقادات ضعیف و نفوذ دشمن است.
جهانشاهی اضافه کرد: تولید محتوای دینی می‌تواند در این راستا کمک بزرگی کند و یکی از راه‌های مقابله با تهاجم فرهنگی است؛ رعایت نکردن پیوست‌های فرهنگی در اجرای طرح‌های عمرانی در شهرهای ما یکی دیگر از مشکلات ماست که چون رعایت نمی‌شود، برخی از ناهنجاری‌های اجتماعی را در سطح شهر مشاهده می‌کنیم.
وی ادامه داد: همچنین به برخی از زیرساخت‌های فرهنگی و تاریخی توجه نمی‌شود که نمونه بارز آن بحث مسکن مهر است و این مسأله همچون تأمین امنیت و سلامت باید مورد توجه قرار گیرد.
معاون سیاسی انتظامی شهرستان دماوند تأکید کرد: یکی از مشکلات اساسی ما در حوزه‌های مختلف سوءمدیریت است که آسیب‌ها را بیشتر می‌کند؛ اجرای برنامه بدون مدیریت مطلوب منجر به آسیب‌های اجتماعی می‌شود که لازم است به برنامه‌ها به‌صورت کارشناسانی رسیدگی شود.
جهانشاهی گفت: متأسفانه در بیشتر موارد به پیشگیری توجه نکرده‌ایم و علاج قبل از واقعه را درک نکردیم که شاهد بحران آسیب‌هایی در حوزه‌های اعتیاد، طلاق، بحث حاشیه‌نشینی و ... هستیم و نباید چشمان خود را بر روی این مشکلات ببندیم و باید دنبال راهی برای حل این معضلات باشیم؛ اگر به این آسیب‌ها توجه نکنیم در آینده باید هزینه‌های بسیار زیادی را بپردازیم.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 16 اسفند 1396
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 53