En
تاریخ : دوشنبه 20 فروردين 1397
کد 1309

معاون فرماندار دماوند خبر داد

پیگیری 46 مصوبه نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی استان تهران و دماوند/ 6 میلیارد تومان به حساب دهیاری‌های دماوند واریز شد

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار شهرستان دماوند از پیگیری 46 مصوبه نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی استان تهران و دماوند خبر داد و گفت: 6 میلیارد تومان در راستای توسعه روستایی به حساب دهیاری‌های دماوند واریز شده است.
سیاوش نوری در نخستین نشست شورای اداری شهرستان دماوند در سالن شهید رجایی فرمانداری این شهرستان با بیان اینکه 25 هزار نفر در ایام نوروز در شهرستان دماوند اسکان یافتند، اظهار کرد: دماوند در زمینه اسکان مسافران نوروزی مقام نخست را در استان تهران کسب کرد.
وی با اشاره به اینکه ظرفیت اسکان نوروزی دماوند در ایام نوروز 97 دو برابر شده بود، افزود: همچنین 130 هزار نفر از اماکن تاریخی، فرهنگی و مناطق گردشگری شهرستان دماوند در ایام نوروز بازدید کردند.
معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به پیگیری مصوبات نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان دماوند گفت: جهت اجرای این مصوبات، تاکنون 18 مورد با دستگاه‌های استانی مکاتبه داشته‌ایم.
نوری تصریح کرد: طی این 18 مورد مکاتبه، 33 بند از مجموع 48 بند مصوبات نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران پیگیری کردیم که امیدواریم به نتیجه مطلوب برسد؛ در خصوص پیگیری‌های صورت گرفته، استان کمتر پاسخ داده است.
وی بیان کرد: همچنین به منظور پیگیری مکاتبات صورت گرفته، تعداد 10 مورد مکاتبه انجام شده که طی آن، 17 بند دارای اولویت است.
معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار شهرستان دماوند در مورد برنامه‌ریزی توسعه روستایی دولت افزود: در این خصوص، رقمی بالغ‌بر چهار میلیارد تومان از محل اعتبارات ارزش افزوده در سال گذشته به روستاهای شهرستان دماوند اختصاص یافت که این امر در نوع خود بی‌نظیر بوده است.
نوری ادامه داد: رقمی بالغ‌بر 6 میلیارد تومان نیز در راستای توسعه روستاها به صورت مستقیم به حساب دهیاری‌ها واریز شده که اقدامات آن توسط دهیاری و بخشداری صورت گرفته است.
وی در خصوص قانون بودجه سال 1397 گفت: در تاریخ 27 اسفندماه سال 1396، قانون بودجه ابلاغ شده که البته هنوز ضوابط اجرایی آن ارسال نشده است و تا زمانی که این موضوع صورت نگیرد، ضمانت اجرایی وجود ندارد.
معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار شهرستان دماوند اضافه کرد: در این زمینه، از اردیبهشت‌ماه سال جاری نشست‌های کمیته برنامه‌ریزی شهرستان دماوند را برای پیگیری و اختصاص اعتبارات برگزار خواهیم کرد که امیدواریم ادارات ارتباط مستمری در این باره داشته باشند.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 20 فروردين 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 39