En
تاریخ : دوشنبه 27 فروردين 1397
کد 1317

اولین جلسه شورای بهداشت شهرستان دماوند برگزارشد

صبح امروز با حضور فرماندار شهرستان دماوند اولین جلسه شورای بهداشت برگزار شد.
فرماندار شهرستان دماوند در این جلسه هدف از تشکیل این شورا را بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل کلی بهداشتی و سلامت شهرستان عنوان کرد و اظهار داشت:این شورا وظیفه سیاستگذاری در حوزه کلان شهری و شهرستانی را دارد و همپایه دیگر شوراها همچون شورای تأمین و آموزش و پرورش تصمیم گیری خواهد کرد.
مجید صفری افزود: در شورای بهداشت باید علاوه بر ادارات، نهادها و سازمانها از حضور خیرین و سازمانهای مردم نهاد نیز باید استفاده شود چرا که نگاه این شورا به حوزه عمومی بهداشت و سلامت است و بخش مهمی از این مسائل با فرهنگ سازی و کارهای فرهنگی صورت خواهد پذیرفت.
وی به لزوم بازبینی در سیستهای کلی حوزه بهداشت، درمان و سلامت اشاره کرد و بیان داشت: همه دستگاه ها باید این آمادگی را داشته باشند که برنامه های خود را با بازنگری در سیاستهای قبلی به شورا ارائه نمایند تا نقاط ضعف و قوت مشخص و در سیاستگذاری های جدید لحاظ گردد.
فرماندار شهرستان دماوند سال 97 را سالی پرکارعنوان کرد و خاطرنشان ساخت: همه ما باید برای این سال برنامه و پشتکار داشته باشیم وباید توجه نمود ، شوراهایی که تشکیل می گردد می تواند اثرات مهمی در زندگی مردم داشته باشد.
گفتنی است در اولین جلسه شورای بهداشت شهرستان موضوعاتی همچون، سگهای بلاصاحب، بافت های فرسوده، فاضلاب شهری، افزایش آلودگی زباله های پلاستیکی در شهرستان، بیماری های عمومی همچون فشار خون، قند و غیره، پیشگیری و تغییر سبک زندگی، حفاظت از منابع آبی و توجه به بهداشت و سلامت روانی مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 27 فروردين 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 29