En
تاریخ : يکشنبه 23 ارديبهشت 1397
کد 1352

نشست هم اندیشی با سازمان های مردم نهاد شهرستان دماوند برگزار شد

فرماندار شهرستان دماوند: مشکلات مردم شهرستان دماوند از طریق سازمان های مردم نهاد پیگیری شود.
مجید صفری در نشست هم اندیشی با سمن ها(سازمان های مردم نهاد) که در فرمانداری دماوند برگزار شد، اظهار کرد: هدف از برگزاری این جلسه، ایجاد یک ارتباط مشخص و منظم در چارچوب و مقررات معین بین دستگاه های دولتی و NGO های مردمی است.
وی مهمترین علت برگزاری جلسات را شناخت ظرفیت های سازمان های مردم نهاد دانست و اشاره کرد: هر یک از افراد حاضر در جلسه با ورود به حوزه تخصصی خود، مشکلات شهروندان را مورد بررسی قرار داده و با تشکیل این جلسات در طول سال و با پرداختن به موضوعات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی به حل شدن مشکلات مردم کمک شایانی می کنند.
فرماندار شهرستان دماوند تاکید کرد: انجمن سازمان های مردم نهاد باید به صورت جدی وارد میدان شده و ارتباط مستمر و راهبردی داشته باشد تا اگر مشکلی به وجود آمد، با توجه به اطلاعاتی که افراد در اختیار دارند، بتوانند مشکلات را بررسی کرده و برنامه های خود را در این خصوص ارائه دهند.
صفری سیاست دولت کنونی را سهم بیشتر مردم در مشارکت های عمومی دانست و تصریح کرد: دولت قول داده تا با کمک مردم مشکلاتشان را مرتفع سازد و اگر ما بخواهیم این امر را عملی کنیم، باید راهکاری برای خود تعریف کرده و طبق آن به مشکلات مردم رسیدگی نمایند.
وی افزود: بسیاری از مشکلات در جامعه زیرپوستی است یعنی ممکن است که مسئولان از آن اطلاعی نداشته باشند اما مردم به خوبی از آن آگاه باشند، اما سوال اینجاست که چرا این مشکلات به خوبی منتقل و آسیب شناسی نمی شود؟ که باید گفت به علت حضور انجمن های مردم نهاد در سطح جامعه، این تشکل ها می توانند انتقال دهنده مشکلات مردم به مسئولان باشند.
فرماندار شهرستان دماوند ماحصل این نشست را شناسایی و رفع آسیب ها دانست و گفت: شناسایی آسیب های اجتماعی باعث می شود که با همیاری و کمک سازمان های مردم نهاد، در جهت رفع آسیب های شهروندان، اقدامات لازم صورت پذیرد.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 23 ارديبهشت 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 40