En
تاریخ : چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397
کد 1358

همایش آموزش مواد مخدر با حضور دهیاران و روسای شورای اسلامی شهر و روستا در فرمانداری دماوند برگزار شد

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند: عدم آگاهی کشاورزان، باعث کشت مواد مخدر شاهدانه در شهرستان دماوند می باشد.
شاهرخ جهانشاهی اظهار کرد: علی رغم دستاوردهای علمی و فناوری در زمینه های مختلف، جامعه جهانی در حال حاضر در هزاره سوم با مشکلات و آسیب های اجتماعی مواجه است.
وی مواد مخدر و روانگردان ها را چهارمین عنصر که جامعه جهانی را تهدید می کند دانست و گفت: جامعه ایران هم به این آسیب اجتماعی مبتلا است و علاوه بر تاثیرات فردی، ابعاد مختلف زندگی اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را در جامعه در پی دارد.
معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند در خصوص عدم آگاهی برخی از کشاورزان از کشت گیاه شاهدانه به عنوان مداود مخدر، اشاره کرد و توضیح داد: یکی از مشکلات شهرستان در زمینه مواد مخدر، ناشی از عدم آگاهی برخی از کشاورزان از کشت شاهدانه در اطراف شهرستان دماوند است که برای حل این مشکل به کمک و اطلاع رسانی همه مسئولان در دهیاری ها و شوراها، نیازمندیم.
جهانشاهی تاکید کرد: فرهنگسازی و آموزش همگانی در بحث مبارزه با مواد مخدر باید در سطح روستاها به بهترین شکل صورت پذیرد و رسانه ها نیز می توانند نقش موثری در این امر داشته باشند.
وی در خصوص نقش سمن ها در شهرستان دماوند بیان کرد: انجمن سازمان های مردم نهاد نیز در شهرستان نقش مهمی در مبارزه و مقابله با پیشگیری و آموزش به شهروندان دارند و امیدواریم با برگزاری کارگاه های آموزشی در این موضوع به نتایج مطلوبی برسیم.