En
تاریخ : چهارشنبه 20 تير 1397
کد 1425

در کارگروه تخصصی امور اجتماعی مطرح شد:

اجرای درست قانون، باعث حل مشکلات جامعه می شود

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند گفت: امیدواریم با کمک همه دستگاه های دولتی و انجمن های مردم نهاد، هفته فرهنگی پرباری در سطح شهرستان ایجاد کنیم.
شاهرخ جهانشاهی اظهار کرد: بر اساس ابلاغیه دستور جلسه در خصوص هفته فرهنگی برای شهرستان، در راستای ایجاد نشاط اجتماعی با هدف برجسته سازی هویت و معرفی جلوه های فرهنگی شهرستان تلاش کنیم.
معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند بیان کرد: باید از همه امکانات و ظرفیت های شهرستان و کمک انجمن های مردم نهاد و دستگاه های دولتی  در راستای بهتر برگزار شدن مراسم های این هفته استفاده کنند.
جهانشاهی در خصوص قانون گذاری و انظباط اجتماعی توضیح داد: اگر بتوانیم قانون را به درستی در جامعه اجرا کنیم، بسیاری از مشکلات به وجود آمده از بین خواهد رفت.
وی تاکید کرد: باید بتوانیم به درستی برای اوقات فراغت نوجوانان و جوانان برنامه ریزی کنیم، چرا که اگر ما این کار را نکنیم دیگران برای آن ها برنامه ریزی کرده و آنان را به سمت آسیب ها سوق می دهند.
معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند ایجاد اشتغال را بهترین راه برای کاهش آسیب های اجتماعی دانست و تصریح کرد: هدف از کارآفرینی و ایجاد اشتغال، کاهش آسیب ها است و با ایجاد اشتغال در سطح گسترده می توان آسیب های اجتماعی را به حداقل رساند.
جهانشاهی ادامه داد: در هفته فرهنگی باید یک نماد یا رنگ خاص و تعیین شعار مختص این هفته برای شهرستان در نظر گرفته شود.
وی تاکید کرد: نامگذاری خیابان ها و معابر عمومی با رویکرد فرهنگی- اجتماعی و همچنین توجه به ورزش همگانی و بازی های بومی و محلی از دیگر اقداماتی است که در این هفته باید انجام شود.
معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: اداره میراث فرهنگی و گردشگری، در برگزاری نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی، می تواند نقش موثری داشته باشد و برپایی کمپین های اجتماعی و برنامه های جمعی نیز می تواند یکی از اقدامات موثر در این زمینه باشد.
 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 20 تير 1397
  • توسط کارشناس روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 35