En
تاریخ : چهارشنبه 20 تير 1397
کد 1426

با حضور مسئولان شهرستان دماوند انجام شد

دیدار با اهالی روستاهای مرا، کالدشت بالا و پایین به منظور بررسی و رفع مشکلات

مسئولان شهرستان دماوند با اهالی روستاهای مراء، کالدشت بالا و پایین به منظور بررسی و رفع مشکلات دیدار کردند.
بازدید روستایی فرماندار شهرستان دماوند از روستاهای مراء، حصار بالا و حصار پایین به منظور بررسی مشکلات و ارائه راهکارهای لازم در این زمینه برگزار شد و در این بازدید معاون امور عمرانی، معاون برنامه ریزی فرمانداری، بخشدار مرکزی و مسئولان دستگاه ها و ادارات شهرستان، فرماندار شهرستان دماوند را همراهی کردند.
مشکلاتی که در روستای مراء مطرح شد شامل لزوم تعویض تیرهای چوبی برق، تخلیه نخاله در زمین های اهالی روستا، تعیین محلی برای احداث دامداری و رفع نوسان آنتن دهی موبایل بود.
مشکل مطرح شده از سوی اهالی روستای حصار پایین، تفکیک نقشه طرح هادی روستا بود.
لزوم رفع اختلافات مرزی بین دو روستای حصار بالا و پایین، نبود کتابخانه و محلی برای اوقات فراغت جوانان و عدم تصویب طرح هادی از مشکلات مطرح شده در روستای حصار بالا بود.
مجید صفری اظهار کرد: مشکلات روستای مرا به آب، ساخت و ساز و مسائل عمرانی مربوط می شد که در خصوص موضوع آب مقرر شد؛ درزمینه آزادسازی بسترها و حفظ منابع آبی به‌عنوان سیاست‌های کلی دولت بررسی  شود و در این امر شورای روستایی نیز همکاری لازم را با دیگر دستگاه های دولتی داشته باشد.
وی افزود: از دیگر موضوعات مورد بحث در روستاهای حصار بالا و پایین، مربوط به طرح هادی و اختلاف مرزی است که این موضوع امری حاکمیتی است و به هیچ‌کس به‌جز مسئولان تقسیمات کشوری مجموعه وزارت کشور اجازه اظهارنظر در این خصوص نخواهیم داد.
فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: علاوه بر بازدید از روستای حصار پایین، شاهد افتتاح سالن ورزشی در آن روستا بودیم که اتفاق بسیار خوشحال کننده است.
صفری ادامه داد: اگر روستاها امور عمرانی، فرهنگی و ورزشی را آغاز کنند ما می‌توانیم از اعتبارات جرائم، تملک و ارزش‌افزوده به آنها به‌صورت مشارکتی کمک کنیم.
وی در آخر گفت: هر مکان از شهرستان دماوند که  جهت ایجاد کتابخانه وجود داشته باشد، آنجا را تجهیز و به آن ها کتاب ارائه می دهیم.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 20 تير 1397
  • توسط کارشناس روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 63