En
تاریخ : پنجشنبه 21 تير 1397
کد 1429

در جلسه بررسی اجرای طرح فاضلاب شهرستان دماوند مطرح شد:

کلنگ پروژه فاضلاب در هفته دولت به زمین می خورد

فرماندار شهرستان دماوند گفت: شهرداری ها به میزان توان مالی خود در ساخت تصفیه خانه ها مشارکت کنند.
مجید صفری اظهار کرد: موضوع فاضلاب در شهرستان دماوند یک موضوع بسیار مهم است و جزء مصوبات کمیته برنامه ریزی بوده که باید در سال جاری تعیین تکلیف شود بر همین اساس کارگروهی  تلاش دارد تا با انجام اقدامات اولیه در هفته دولت کلنگ این پروژه زده خواهد شد.
وی بیان کرد: در این جلسه مقرر شد تا ۱۵ روز آینده سهم شهرداری ها و سرمایه گذاران در مشارکت در بحث تصفیه خانه ها مشخص شود.
فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: دستگاه های خدمات رسان مکلف هستند طرح فاضلاب را به عنوان اولویت تلقی کرده و باید با آبفای شهری و روستایی همکاری لازم را برای اجرای این طرح داشته باشند.
صفری ادامه داد: سه تصفیه خانه در محدوده شهرستان قرار دارد و یک تصفیه خانه مشترک آبعلی و رودهن نیز در پردیس در حال طراحی است.
وی افزود: برآورد هزینه شبکه فاضلاب دماوند بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان است و این طرح به سه فاز تقسیم شده تا بتوانیم از فرصت های داخلی و سرمایه گذاری شهرستانی بیشتر و بهتر استفاده شود.
فرماندار شهرستان دماوند عنوان کرد: منطقه مشاء که در اطراف شهرستان دماوند وجود دارد، احتمالا طی سه سال آینده جزو مناطق شهری قرار بگیرند و این موارد به شهرداری ها ابلاغ شده است در صورت بروز این اتفاق، این مناطق جزء فاضلاب اصلی قرار گیرد.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 21 تير 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 32