En
تاریخ : پنجشنبه 12 مهر 1397
کد 1537

جلسه هماهنگی هفته ملی کودک در شهرستان دماوند برگزار شد

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند گفت: باید تلاش کنیم تا آسیب های جامعه به کودکان و نوجوانان وارد نشود و این امر با انجام مناسب و به موقع فعالیت های فرهنگی، هنری و اجتماعی میسر می شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری دماوند، شاهرخ جهانشاهی در جلسه هماهنگی هفته ملی کودک که ظهر امروز در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس تعاریفی که در حوزه روانشناسی وجود دارد، 5 سال ابتدای زندگی کودک بر تشکیل شخصیتش نقش مهمی دارد و اگر بتوانیم به شخصیت کودک استقلال دهیم می تواند در جامعه مفید فایده واقع شود و استقلال به این معنا نیست که رها شود، یعنی آزادی انتخاب داشته باشد.
وی افزود: خانواده ها آشنایی لازم را داشته باشند و این استقلال را به کودک بدهند، زیرا در جامعه کنونی با توجه به روند رو به افزایش تک فرزندی در خانواده ها، فرزندان عدم مسئولیت پذیری را در زندگی خود رواج داده و این باعث بروز مشکلات جدی در زندگی آنان می شود.
معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: خانواده، سبک ایرانی و اسلامی توسط ائمه جماعات، حفظ و نگهداری محیط زیست، اصلاح الگوی مصرف، فرهنگ کتاب و کتابخوانی و برقراری ارتباط جمعی را باید از کودکی به آن ها آموزش دهیم.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 12 مهر 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 25