En
تاریخ : شنبه 14 مهر 1397
کد 1539

معاون فنی وعمرانی فرماندار شهرستان دماوند:

لزوم توجه مدیران به مصوبات ستاد مدیریت بحران/ احداث خانه هلال در روستاهای شهرستان دماوند

معاون فنی وعمرانی فرماندار شهرستان دماوند گفت: مدیران دستگاه ها با جدیت مصوبات ستاد مدیریت بحران را پیگیری کنند و احداث خانه های هلال در روستاهای شهرستان در دستور کار اینستاد قرارگیرد.
دکتر علی شیوا در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند ضمن انتقاد از عدم توجه برخی مسئولان نسبت به حضور در جلسات به خصوص جلسات مهمی همچون جلسه ستاد مدیریت بحران اظهار داشت: مصوباتی که در این جلسه به تصویب می رسد با جان مردم سروکار دارد و برای مقابله با بحرانهای طبیعی وغیر طبیعی احتمالی است که برخی از مسئولان بدون هیچ دلیل منطقی در این جلسات شرکت نمی کنند وبه مصوبات نیز توجهی ندارند.
وی افزود:در جلسه قبلی مصوب شده بود که شهرداری های شهرستان نسبت به خرید وتجهیز ماشین های آتش نشانی اقدام نمایند که شهرداری های رودهن،دماوند وآبسرد به صورت کامل انجام شده و در شهرهای آبعلی وکیلان نیر در مراحل تحویل ماشین آلات قرار دارد.
معاون امورفنی وعمرانی فرمانداری شهرستان دماوند دیگرمصوبه جلسه گذشته را برگزاری دوره های آموزش قواصی و نجات از چاه عنوان کرد و بیان داشت: قرار بود با محوریت هلال احمر و هزینه شهرداری ها این دوره آموزشی جهت ارتقاء امداد ونجات انجام شود که تا کنون برگزار نشده است و به همین علت مسئولین دیربط باید پاسخگو باشند و ظرف مدت یک هفته هلال احمر باید هزینه مورد نیاز برای آموزش هر نفر را به شهرداری ها اعلام نماید وشهرداری ها نیز با پرداخت این هزینه نسبت به برگزاری این دوره اقدام نمایند.
شیوا تصریح کرد: احداث پارک چند منظوره مدیریت بحران شهر دماوند وپد فرود چرخبال 5 شهر شهرستان را از دیگرمصوبات قبلی ستاد مدیریت بود که شهرداری دماوند اقداماتی از جمله نقشه برداری و برآورد هزینه احداث انجام داده است. همچنین در شهرهای رودهن،کیلان، آبسرد و دماوند پدهای فرود چرخبال احداث شده و در شهر آبعلی نیز در مراحل پایانی قرار دارد.
وی بررسی فضای فیزیکی اورژانس بیمارستان سوم شعبان دماوند را اولین دستور جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند معرفی کرد و بیان داشت: با بررسی های صورت گرفته شده کارشناسی وهمچنین نارضایتی مردمی مشخص است که فضای فیزیکی اورژانس بیمارستان استانداردهای لازم را ندارد وباعث سرگردانی مردم می شود که پیراموناین موضوع وبا ارائه توضیحات توسط مدیریت بیمارستان مقرر شد، در مدت 2 هفته موضوع به صورت کارشناسی و با حضورمسئول ستاد مدیریت بحران و مسئولان بیمارستان این موضوع بررسی و وضعیت فعلی ساماندهی گردد.
معاون امور فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند خاطرنشان ساخت: احداث خانه های هلال دومین موضوعی بود که در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند مورد بررسی قرار گرفت. خانه های هلال قرار است در همه روستاها با هدف مدیریت بحران روستا و کمک اولیه به مصدومان وحادثه دیدگان و با آموزش امداد رسانی اهالی همان روستا توسط جمعیت هلال احمر احداث گردد.
شیوا ادامه داد: در هر روستا دهیاران و شورای روستا موظف هستند تا فضایی حدود 25 متر مربع را در اختیار هلال احمر قرار دهد تا این نهاد ضمن تجهیز این مکان به وسائل ضروری مدیریت بحران و آموزش 3 تا 5 نفر از اهالی روستا خانه هلال در آن روستا احداث نمایند.
وی در پایان جلسه همه شهرداری های شهرستان را موظف ساخت طبق روال قبل پیش بینی های لازم را در خصوص بارندگی های احتمالی، دپوی نمک و آموزش پرسنل جهت یخ زدایی انجام دهند.

  • نوشته شده
  • در شنبه 14 مهر 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 34