En
تاریخ : چهارشنبه 18 مهر 1397
کد 1543

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند:

فرهنگ سازی اولویت کار در کاهش آسیبهای اجتماعی است

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند گفت: یکی از موضوعات مهم در کاهش آسیب های اجتماعی، فرهنگ سازی است و این امر مهم باید در اولویت قرار گیرد.
شاهرخ جهانشاهی در نشست کارگروه تخصصی امور اجتماعی، فرهنگی و خانواده شهرستان دماوند اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی به وجود آمده، وظیفه داریم در صحنه حاضر بوده باید اقدامات پیشگیرانه در جهت احتکار کالاها توسط فروشندگان، انجام دهیم.
وی بیان کرد: همه دستگاه ها باید آسیب هایی که شهرستان دماوند را تهدید می کند شناسایی کنند و با توجه به مسائلی که به وجود آمده، اقدامات لازم را انجام دهند.
جهانشاهی ادامه داد: باید مردم را به سمت اصلاح الگوی مصرف هدایت کرده و موضوعاتی که باعث تعرض به حقوق دیگر شهروندان می شود را به آن ها متذکر شد، چرا که مشکلات ما ناشی از کمبود آموزش به شهروندان است.
وی اضافه کرد: برای کاهش آسیب های اجتماعی باید برنامه ریزی داشته باشیم و لازم به ذکر است که آسیب‌های بوجود آمده متوجه مردم بومی نیست، چرا که مردم دماوند از فرهنگ غنی برخوردار هستند.
معاون سیاسی و انتظامی فرماندار سهرستان دماوند تصریح کرد: اداره های بهزیستی، کمیته امداد و دیگر دستگاه های متولی باید از زنان سرپرست خانوار حمایت بیشتری بعمل آورده و برای آن ها شغل ایجاد کند، چرا که فساد از بیکاری شکل می گیرد.
جهانشاهی خاطر نشان کرد: به خانواده های زندانیان نیز توجه ویژه ای شود و برای آن ها تمهیداتی صورت پذیرد، شاهد کاهش آسیب ها در جامعه می شویم.
وی ادامه داد: باید قدرت نه گفتن در فرزندان تقویت شود و شهرستان دماوند دارای 8 دانشگاه و چندین هزار دانشجو است و باید به آن ها توجه ویژه تری داشت.
معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند گفت: رواج قلیان سراها اطراف دانشگاه ها نوعی آسیب شناخته می شود و باید این مسئله به جدیت پیگیری شود.
جهانشاهی اظهار کرد: با توجه به اینکه شاهد کمبود آب در کشور هستیم، باید در این خصوص فرهنگ سازی صورت پذیرد.


  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 18 مهر 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 25