En
تاریخ : پنجشنبه 19 مهر 1397
کد 1545

در نشست شورای آموزش و پرورش دماوند مطرح شد

رسیدگی به مشکلات دانش‌آموزان استثنایی در دماوند/تأکید بر اجرای مصوبه سند دار شدن مدارس

رسیدگی به مشکلات دانش‌آموزان استثنایی و تأکید بر اجرای مصوبه سند دار شدن مدارس در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند مطرح شد.
مجید صفری عصر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند که با حضور امام جمعه دماوند و دیگر مسؤولان در سالن نشست‌های اداره آموزش و پرورش دماوند برگزار شد، اظهار کرد: رسیدگی خاص و ویژه به کودکان استثنایی سرفصل کارهای ما قرار گرفته است و سعی داریم با کمک منابع محلی خودمان نظر ویژه‌ای به آنها داشته باشیم.
وی افزود: سیاست ما رسیدگی خاص و ویژه به کودکان استثنایی است تا جایی که آنها را به‌ حقشان برسانیم؛ زیراکه کودکان استثنایی نیز در کنار بقیه دانش‌آموزان آینده‌سازان کشور هستند.
 
*یک‌سوم جمعیت مدارس استثنایی دماوند از مناطق هم‌جوار هستند

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند گفت: با توجه به اینکه یک‌سوم جمعیت مدارس استثنایی دماوند، از منطقه پردیس بوده، آیا هزینه رفت‌وآمد این دانش‌آموزان باید توسط دماوند تأمین شود؛ اینکه این دانش‌آموزان از شهرستان‌های دیگر هم‌جوار به دماوند می‌آیند، مهمان ما هستند، اما سهم هزینه‌ها از شهرستان مربوطه باید اخذ شود.
صفری در خصوص سنددار شدن مدارس تصریح کرد: از ابتدای شورای آموزش پرورش بر این بوده‌ایم که تا پایان سال ۹۷ مدارس سند‌دار شوند و امروز هم در این خصوص تذکر داده‌ایم که اگر کوتاهی و کم‌کاری در این زمینه وجود دارد، جبران شود.
وی درباره اینکه چند درصد مصوبات نشست شورای آموزش و پرورش در حوزه فرهنگی است، بیان کرد: بیش از ۸۰ درصد این مصوبات فرهنگی هستند، اما به هر حال آموزش و پرورش، مسائل سخت‌افزاری همچون زمین و امکانات مالی و فیزیکی دارد که باید رسیدگی شود.
فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه دستور نشست امروز چالش هزینه‌های سرویس مدارس استثنایی بود، خاطرنشان کرد: در تابستان ۹۷ نشست‌های منظمی داشتیم و شهرداری آبسرد هم همکاری بسیار خوبی با آموزش و پرورش دارد.

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 19 مهر 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 25