En
تاریخ : چهارشنبه 14 آذر 1397
کد 1630

اجرای طرح بیمه زنان خانه دار در شهرستان دماوند

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان دماوند گفت: با هدف حمایت از خانواده و تامین معاش زنان خانه دار طرح بیمه زنان خانه دار در دماوند اجرا می‌شود.
شاهرخ جهانشاهی در جلسه هماهنگی و اجرای طرح بیمه زنان خانه‌دار که با حضور اعضای جلسه در فرمانداری شهرستان دماوند برگزار شد، اظهار داشت: این جلسه در راستای آشنایی از قوانین و مقررات بیمه زنان خانه دار برگزار شده است و با توجه به اینکه نیمی از جمعیت جامعه را بانوان تشکیل می دهند یکی از موضوعات مهم و کلیدی، حمایت از آنان است .
وی یکی از شاخص های توسعه در بخش انسانی را تقویت روحیه امید به زندگی دانست و تصریح کرد: خوشبختانه با حمایت دولت این امر در کشور ما به ویژه در بخش بهبود کیفیت زندگی، بهبود شرایط خدماتی در حوزه بهداشت و درمان و همچنین مسائل آموزشی در حال انجام است.
معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند در ادامه با اشاره به طرح بیمه خانه دار، بیان کرد: این طرح علاوه بر زنان خانه‌دار به بانوانی که دارای مشاغل آزاد هستند از سن 18 تا 50 سالگی را شامل می شود و می توانند تحت پوشش این بیمه قرار گیرند.
جهانشاهی با بیان اینکه این بیمه، بازنشستگی و از کار افتادگی و همچنین فوت را شامل شده و دفترچه درمان به بانوان تعلق می گیرد، خاطرنشان کرد: زنان دارای 50 سال تمام می‌توانند با تحویل درخواست و انعقاد قرارداد نسبت به بیمه و استفاده از این تسهیلات استفاده کنند و زنان بالای 50 سال بشرط دارا بودن سابقه بیمه قبلی واجد شرایط استفاده از بیمه زنان خانه دار هستند.
وی مبلغ پرداختی حق بیمه را ماهانه 160 هزار تومان اعلام کرد و گفت: مبلغ پرداختی به سه صورت قابل پرداخت است و نرخ حق بیمه ١٤ درصد (١٢ درصد سهم بیمه شده و ٢ درصد سهم دولت) شامل بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی، نرخ حق بیمه ١٦ درصد (١٤درصد سهم بیمه شده و ٢ درصد سهم دولت) شامل بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی و نرخ حق بیمه ٢٠ درصد (١٨ درصد سهم بیمه شده و ٢ درصد سهم دولت) شامل بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی می باشد که درصورت اقدام زنان خانه دار می‌توانند از تسهیلات آن استفاده کنند.
این مقام مسئول با بیان اینکه این بیمه امکان تحت پوشش قرار دادن فرزندان و همسر را دارد، گفت: علاوه بر این، بیمه عشایر، روستاییان و کشاورزان نیز وجود دارد که با وجود سابقه کم آن، تقریبا 14 سال است که در روستاها انجام می شود و در سنوات گذشته نیز این اتفاق افتاده است.
معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری دماوند ادامه داد: روستاییان و شهرهای با جمعیت کمتر از 20 هزار نفر مشمول این قانون می شوند.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 14 آذر 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 5