En
تاریخ : پنجشنبه 15 آذر 1397
کد 1631

نشست شورای آموزش و پرورش دماوند برگزار شد

نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند با موضوع تشکیل کمیته تخصصی برای رفع مشکلات مدارس غیردولتی دماوند/ پیگیری ساخت ۴۲۰ کلاس درس در دماوند در مدت ۴ سال/ و اعزام دانش‌آموز دماوندی به اردوی راهیان نور برگزار شد.
فرماندار شهرستان دماوند از تشکیل کمیته تخصصی برای رفع مشکلات مدارس غیردولتی این شهرستان خبر داد و گفت: با توجه به کمبود کلاس‌های درس، ۴۲۰ کلاس درس در دماوند طی چهار سال ساخته می‌شود.
عصر امروز نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسؤولان با محوریت مدارس و مراکز غیردولتی و همچنین اعزام دانش‌آموزان به راهیان نور در سالن نشست‌های اداره آموزش و پرورش دماوند برگزار شد.
فرماندار شهرستان دماوند در حاشیه این نشست، مدارس غیردولتی را یکی از بازوان مهم حوزه آموزشی در کشور دانست و اظهار کرد: با توجه به مصوبه استانی به رسیدگی مسائل و مشکلات مدارس و مراکز غیردولتی ورود پیدا کردیم.
مجید صفری با بیان اینکه ۲۳ مدرسه غیردولتی در شهرستان دماوند فعال هستند، افزود: از جمله مشکلات این مدارس، تغییر کاربری، بیمه، دارایی و اداره کار است که قرار شد تا کمیته تخصصی در این خصوص تشکیل شود و رسیدگی‌های لازم را انجام دهد.
وی با تأکید بر اینکه برای رفع مشکلات مدارس غیردولتی در شهرستان دماوند تلاش می‌کنیم، گفت: با توجه به کمبود کلاس‌های درس در شهرستان دماوند و بر اساس مصوبه استانی، شهرستان دماوند به ساخت ۴۲۰ کلاس آموزشی موظف شده است که این اقدام باید از سوی خیران، دولت و شهرداری‌ها به انجام برسد.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند با اشاره به اینکه ۴۲۰ کلاس آموزشی باید در مدت چهار سال ساخته و به آموزش و پرورش تحویل داده شود، تصریح کرد: تمام دستگاه‌ها باید عزم خود برای ساخت کلاس‌های آموزشی به کار گیرند تا این اقدام محقق شود.
صفری درباره فرسودگی و آسیب‌دیدگی یکی از مدارس شهر آبسرد که با مشکلاتی به مدت چهار مواجه است، بیان کرد: سازمان نوسازی مدارس بی‌تفاوت از کنار این موضوع گذشته است؛ در حالی که اینگونه مسائل تهدید جانی و مالی برای مدارس محسوب می‌شود.
وی اضافه کرد: در این زمینه، قرار شده است تا با انجام اقدامات لازم و اعلام میزان اعتبار، مکانی امن و آرام برای محیط مدرسه فراهم شود تا این مرکز آموزشی دچار مشکلاتی نشود.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 15 آذر 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 9