En
تاریخ : سه شنبه 16 بهمن 1397
کد 1782

در پنجمین روز دهه فجر انجام شد

افتتاح 6 پروژه روستایی در دماوند/ مرکز جامع سلامت «سربندان» افتتاح شد

6 پروژه‌ عمرانی و خدماتی بخش مرکزی شهرستان دماوند در پنجمین روز از دهه مبارک فجر با اعتبار 9 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
مجید صفری، فرماندار دماوند عصر امروز در حاشیه افتتاح پروژه‌های بخش مرکزی این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پیرو برنامه‌های دهه مبارک فجر، امروز شاهد افتتاح پروژه‌های بخش مرکزی در روستاهای آیینه‌ورزان، جابان و سربندان بودیم.
وی افزود: در آیینه‌ورزان مباحث مربوط به راه، جدول‌گذاری و بازسازی راه‌ها مورد توجه بود؛ تکمیل فاز اول یک بلوار در این روستا انجام شد که بیش از 400 میلیون تومان هزینه در برداشت.
 
*خانه فرهنگ آیینه‌ورزان تکمیل خواهد شد
فرماندار دماوند ادامه داد: امیدواریم این پروژه در صورت مساعد بودن شرایط جوی تا پایان سال به اتمام برسد، اما به طور کلی اعتبار این پروژه یک میلیارد و 200 میلیون تومان بود.
صفری از افتتاح یک قسمت از ساختمان دهیاری در روستای آیینه‌ورزان خبر داد و گفت: این امر نشان از اهمیت دادن به کار دهیاری در این روستا دارد.
وی اظهار داشت: همچنین یک خانه فرهنگ و کانون فرهنگی نیز در این روستا مورد بهره‌برداری قرار گرفت، این پروژه به صورت نیمه‌کاره بود که امسال کامل و افتتاح شد.
 
*افتتاح مرکز جامع سلامت روستایی در سربندان
فرماندار دماوند با اشاره به افتتاح پروژه‌ها در روستای جابان بیان کرد: در جابان یک دیوار ساحلی قرار دارد و دو طرفه‌شدن زیرگذر راه جابان مورد توجه قرار گرفت که بیش از دو میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار در برداشت؛ موضوع مهم در این خصوص، نگه‌داشت و هدایت آب رودخانه است.
صفری اشاره‌ای نیز به افتتاح مرکز جامع خدمات سلامت در روستای سربندان داشت و تصریح کرد: با توجه به بازدید و افتتاح این پروژه با حضور معاون دانشگاه شهید بهشتی، می‌توان گفت که شاید در شهرستان بی‌نظیر بود.
وی ادامه داد: مرکز جامع سلامت روستای سربندان دارای اورژانس است و اعتبار آن بیش از یک میلیارد تومان بود؛ همچنین نکته قابل توجه، استفاده از نیروهای بومی در بخش‌های اداری و کارشناسی در این مرکز است که جای بسی خرسندی دارد؛ این مرکز با ۲۸ نیروی انسانی شامل دندان پزشکی، اورژانس، کارشناسان بهداشت محیط و مراقبت سلامت، مشاوران تغذیه و روان، مامایی و آزمایشگاه افتتاح شد.
 
*فعالیت و تلاش دو شیفت برای افتتاح بیمارستان حضرت فاطمه (س) در دهه فجر
فرماندار دماوند تاکید کرد: بر اساس مذاکرات صورت ‌گرفته، تلاش ما بر تجهیز همه خانه‌های بهداشت و مراکز جامع سلامت در شهرستان دماوند است.
صفری اظهار داشت: به‌طور کلی امروز شاهد افتتاح و بهره‌برداری از 6 پروژه در این سه روستا بودیم که در مجموع بیش از 9 میلیارد تومان هزینه دربرداشت.
وی در خصوص افتتاح اورژانس بیمارستان فاطمه زهرا(س) در دماوند گفت: همه تلاش ما بر افتتاح این پروژه تا 22 بهمن‌ماه سال جاری است و با وجود ناظر ویژه، فعالیت در این خصوص به صورت بیش از دو شیفت است.
فرماندار دماوند ادامه داد: با توجه به مذاکرات مفصل در تهران مقرر شد تا این پروژه تا 22 بهمن به اتمام برسد، اما ممکن است بنا به مواردی که در ید اختیار نیست، چند روزی با تاخیر مواجه شود.
 
*سفر معاون رئیس‌جمهور و استاندار تهران به دماوند
صفری اشاره‌ای نیز به موضوع رونمایی از سند توسعه استان با حضور معاون رئیس جمهور در استانداری تهران داشت و اظهار کرد: این امر به عنوان تحولی در استان تهران و شهرستان‌ها به شمار می‌رود؛ پس از رونمایی سند استان، این امر به صورت مجزا به شهرستان‌های استان تهران نیز ابلاغ می‌شود که از ابتدای سال آینده به مدت 5 سال به اجرای آن می‌پردازیم.
وی همچنین از سفر استاندار تهران در روز پنجشنبه 18 بهمن‌ماه سال جاری به شهرستان دماوند خبر داد و تاکید کرد: این سفر به صورت همزمان با سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور انجام می‌شود.
فرماندار دماوند خاطرنشان کرد: در این روز، 13 پروژه در شهرستان دماوند مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار می‌گیرد و همچنین بازدیدی از مزار شهدا و نمایشگاه دستاوردهای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی انجام خواهد شد؛ البته با توجه به فرصت اندک، ممکن است که برخی از پروژه‌ها به صورت همزمان افتتاح شود.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 16 بهمن 1397
  • توسط روابط عمومی-سعید خانی فرمانداری شهرستان دماوند
  • تعداد بازدید 19