En
تاریخ : پنجشنبه 18 بهمن 1397
کد 1786

در ششمین روز دهه فجر انجام شد

بهره‌برداری از اقامتگاه‌های بوم‌گردی در دماوند/ اجرای طرح آبیاری قطره‌ای در ۴۲ هکتار از باغات منطقه «جابان»

اقامتگاه‌های بوم‌گردی شهرستان دماوند در ششمین روز از دهه مبارک فجر به بهره‌برداری رسید.
مجید صفری، فرماندار دماوند عصر امروز در حاشیه افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های بوم‌گردی در این شهرستان در ششمین روز از دهه مبارک فجر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ادامه افتتاح و بازدید از پروژه‌های دهه مبارک فجر، امروز شاهد افتتاح پروژه‌های بخش مرکزی بودیم که غالباً به بحث بوم‌گردی می‌پرداخت.
وی افزود: پیرو سیاست‌های ما در شهرستان دماوند، قول حمایت از بخش گردشگری و بوم‌گردی در دهه مبارک فجر را داده بودیم که خوشبختانه امروز این امر محقق گردید و تأکید ما بر ادامه این روند است.
فرماندار دماوند ادامه داد: یک مورد افتتاح از پروژه گردشگری در منطقه گیلاوند شهر دماوند به نام خاتون داشتیم که فضای بسیار خوبی است و پیش‌بینی اشتغال آن بیش از ۲۰ نفر بود که این امر جای خرسندی دارد.
صفری گفت: در رودافشان نیز یک فضای بوم‌گردی و گردشگری خوبی ایجاد شده که به نظر بنده، هم اشتغال محله را به طور کامل تأمین می‌کند و هم بحث گردش اقتصادی را پوشش می‌دهد.
وی با اشاره به بازدید از فضایی گردشگری بالغ بر سه هزار مترمربع در روستای جابان بیان کرد: در پی این بازدید مالک را تشویق کردیم، گرچه این پروژه نیمه‌کاره بود، اما در این خصوص قول مساعدت دادیم تا این محل نیز به زودی راه‌اندازی شود.
فرماندار دماوند اظهار داشت: در شهر دماوند نیز اقامتگاه بوم‌گردی ایزد یاران مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار گرفت؛ ما افراد بومی صاحب ملک را تشویق می‌کنیم که در این راه حرکت کنند.
صفری تاکید کرد: این امر هم به لحاظ حفظ محیط زیست مفید است و همچنین اگر گردشگرانی وارد شهرستان ما شوند، موجب می‌شود که مشکلی از لحاظ اقامتی و گردشگری نداشته باشیم؛ همچنین از طرح آبیاری قطره‌ای باغ نادر زند با اعتبار ۵۵۰ میلیون تومان که ۴۲۰ میلیون تومان آن کمک بلاعوض دولت بود در ۴۲ هکتار و اشتغال‌زایی برای ۱۹ نفر بهره‌برداری شد.
وی در خصوص پروژه‌های عمرانی شهرستان دماوند با بیان اینکه ساختمان دهیاری آرو با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان نیز افتتاح شد، تصریح کرد: بر اساس لیست اعلام شده در این خصوص، ۱۲۹ مورد پروژه عمرانی داشتیم که شاید بتوانیم بیش از ۹۰ درصد از پروژه‌ها را تا چند روز باقیمانده از ایام دهه فجر بهره‌برداری کنیم که این موارد هم شامل پروژه‌های شهری و هم دو بخش شهرستان می‌شود.
فرماندار شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: افتتاح تعدادی از پروژه‌ها ممکن است به دلیل کمبود وقت و طی مراحل اداری استانی از محدوده دهه مبارک فجر خارج شده و به اسفندماه موکول شود؛ اما پایان کار برنامه‌های ما در سال ۹۷ است و مصوبات کمیته برنامه‌ریزی نیز باید در این سال تمام شود.
صفری در خصوص عمده‌ترین پروژه‌های شهرستان دماوند بیان کرد: فردا ۹ پروژه شهری دماوند با حضور استاندار تهران به بهره‌برداری می‌رسد که شامل پروژه آتش‌نشانی مشاء، یک پارک در شهر دماوند، گلخانه پایا در رودهن و چند مورد دیگر است.
وی گفت: پروژه فاضلاب نیز تقریباً در مراحل نهایی است و در حال رفع برخی مشکلات هستیم که امیدواریم در این ایام اعلام می‌شود و قطعاً تا پایان سال به بهره‌برداری کامل می‌رسد.
فرماندار دماوند تصریح کرد: امسال پروژه‌های خوبی از جمله افتتاح چند مدرسه در رودهن و یک مدرسه در آبعلی را داشتیم؛ به نظر می‌رسد که با تمام محدودیت‌های اعتباری با این تعداد پروژه و حجم ریالی، سال بسیار خوبی برای شهرستان دماوند بود و امیدواریم که با کمک دولت و مردم بتوانیم این روند را در شهرستان ادامه دهیم.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 18 بهمن 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 15