En
تاریخ : جمعه 27 ارديبهشت 1398
کد 2065

شب قرآنی در دشتمزار دماوند/ تقدیر از ۵۰ سال زحمات معلم قرآن

محفل رمضانی انس با قرآن کریم شب گذشته با حضور قاریان و حافظان ممتاز کشوری و بین‌المللی در حسینیه دشتمزار شهرستان دماوند برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، همزمان با ایام ماه مبارک رمضان، مراسم شبی با قرآن، با حضور قاریان و حافظان ممتاز کشوری و شخصیت‌هایی همچون حجت‌الاسلام فتاح دماوندی، امام جمعه دماوند در حسینیه دشتمزار این شهرستان برگزار شد.

اهالی دشتمزار هر ساله، یکی از شب‌های ماه مبارک رمضان، پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء، با برپایی سفره افطار و اطعام در فضایی صمیمی گرد هم می‌آیند تا ضمن استماع آیات الهی، نوجوانان و جوانان خود را به راه نورانی قرآن تشویق کنند.

در ابتدای این برنامه، وحید خزایی، قاری خوشخوان و نفر اول مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان به تلاوت آیاتی از سوره اسراء و کوثر پرداخت که مورد تشویق حاضران قرار گرفت.

در ادامه، زینب و علی فیضی، خواهر و برادر حافظ کل قرآن به ارائه محفوظات خود پرداختند.

علی فیضی، حافظ کل قرآن و نهج البلاغه و نفر دوم مسابقات بین‌المللی حفظ دانش‌آموزی به سوالات حاضران از قرآن کریم و نهج‌البلاغه پاسخ داد.

زینب فیضی نیز که تنها هشت سال سن دارد با صوتی خوش به دو سوال حاضران از قرآن کریم پاسخ داد.

علی فیضی با بیان اینکه خود و خواهرش روزانه سه جزء قرآن کریم را حدود دو ساعت مرور می‌کنند، گفت: مبادرت به حفظ و تثبیت قرآن و نهج البلاغه، از برنامه‌های درسی و تفریحی زندگی ما نکاسته است؛ چراکه با برنامه‌ریزی و داشتن هدف همه کارهای سخت امکان‌پذیر خواهد بود.

در ادامه این محفل دوساعته که با اجرای قاری قرآن محمدرضا رجبی همراه بود، اعضای گروه همخوانی سبیل‌الرشاد، آیاتی را به سبک استاد محمد صدیق منشاوی همخوانی کردند.

یکی از برنامه‌های ویژه شورای فرهنگی دشتمزار، تقدیر از معلمان و خادمان قرآن این محله دماوند است که هر ساله برگزار می‌شود، بر این اساس شب گذشته از سید محمد حسینی، معلم پیشکسوت قرآن کریم که از پنجاه سال قبل به آموزش کتاب خدا مبادرت می‌ورزد، تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

حسن ختام این محفل رمضانی، تلاوت حبیب صداقت، قاری بین‌المللی کشورمان بود که به تلاوت آیاتی از سوره آل عمران و کوثر پرداخت.

  • نوشته شده
  • در جمعه 27 ارديبهشت 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 10