En
تاریخ : شنبه 5 مرداد 1398
کد 3178

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای برادران دماوند خبر داد

اخذ گوهینامه مهارت ۴۹۵ کارآموز در دماوند/ پیگیری راه‌اندازی دوره آموزشی آسانسورسازی

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای برادران دماوند گفت: در سال ۹۷، تعداد ۴۹۵ نفر از مرکز فنی و حرفه‌ای برادران دماوند، موفق به اخذ گواهینامه مهارت شدند.
به گزارش روابط عمومی فنی و حرفه ای شهرستان دماوند، داود کبریا پاشا در گفت‌وگویی با اشاره به آموزش ۱۲ رشته در مرکز فنی و حرفه‌ای برادران دماوند اظهار کرد: در این مرکز، دوره‌های آموزشی مانند جوشکاری مخازن، لوله‌کشی گاز خانگی و تجاری، مکانیک و برق خودرو، برق ساختمان، پکیج و انرژی خورشیدی ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر، تعداد ۱۳۰ نفر در مرکز فنی و حرفه‌ای برادران دماوند مشغول آموزش هستند، بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، تعداد ۱۶۹ نفر در بخش آموزشگاه آزاد، ۹۸ نفر در صنعت ساختمان، ۱۰۰ نفر در بخش کار در محیط واقعی و ۸ نفر در بخش روستایی معرفی به آزمون شدند.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای برادران دماوند ادامه داد: سال گذشته، از تعداد ۵۸۵ نفر شرکت‌کننده، تعداد ۴۹۵ نفر از این مرکز، موفق به اخذ گواهینامه مهارت شدند.

کبریا پاشا از نبود اعتبار به عنوان تنها مشکل مرکز فنی و حرفه‌ای برادران دماوند نام برد و گفت: افزودن دوره آموزش آسانسورسازی، از موارد مدنظر این مرکز است که در صورت اخذ مجوز حقوقی از اداره کل فنی و حرفه‌ای، نسبت به راه‌اندازی آن اقدام خواهیم کرد.

وی تأکید کرد: در سال گذشته تعداد ۱۶۷ نفر دوره در قالب ۷۳ هزار و ۳۳۶ نفر ساعت، در مرکز فنی و حرفه‌ای برادران دماوند آموزش دیدند؛ علاوه بر این تعداد ۳۲ نفر نیز در قالب بیمه بیکاری از طریق اداره کار، تعاون و امور اجتماعی معرفی شدند.

  • نوشته شده
  • در شنبه 5 مرداد 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 3