En
تاریخ : سه شنبه 8 مرداد 1398
کد 3188

امسال ۲۸۰ پروژه آبرسانی سیار در مناطق عشایری کشور اجرا می شود

معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان عشایر کشور گفت: با توجه به نیاز عشایر؛ امسال ۲۸۰ پروژه آبرسانی در مناطق عشایری کشور اجرا می شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، شاهپور اعلایی مقدم در گردهمایی مدیران ستادی و استانی سازمان عشایر کشور اظهار داشت: امسال با اعتبار ۲۰۲ میلیارد تومان پروژه های آبرسانی سیار در مناطق عشایری کشور اجرا می شود.

وی افزود: از ابتدای سالجاری یک میلیون و ۴۰۰ هزار راس دام عشایر بیمه شده که تا پایان امسال این میزان به حدود ۱۰ میلیون راس می رسد.

اعلایی مقدم در ادامه از راه اندازی سامانه مانیتورینگ و رصد پروژه های در دست اقدام در مناطق عشایری سراسر کشور خبر داد و گفت: با راه اندازی این سامانه مراحل اجرایی پروژه های عمرانی در مناطق عشایری بصورت متمرکز نظارت می شود.

همچنین در این گردهمایی رییس سازمان عشایر کشور نیز گفت: جامعه عشایری یک جامعه ارزشمند است چرا که این جامعه برای روزهای سخت کشور بسیار موثر هستند.

کرمعلی قندالی افزود: عشایر ۱۵ سال در خشکسالی بودند و امروز با توجه به طوفان های عجیب و غریب اقلیمی که پیش آمده عشایر همچنان سرپا هستند.

وی تاکید کرد: امروز همه شرایط و ابزارها برای خدمت به عشایر فراهم است و باید از این فرصت استثنایی بیشترین بهره ببریم.

قندالی تصریح کرد: ما باید خودمان را باور داشته باشیم و از همه توانمان برای خدمت با جامعه عشایری استفاده کنیم.

همچنین مدیر امور عشایر استان تهران نیز در این گردهمایی گفت: جامعه عشایری تامین ۲۵ درصدی گوشت مصرفی پایتخت نشینان را بر عهده دارند.

هاتف ممیزی افزود: درست است که یک درصد جمعیت استان تهران به جامعه عشایری اختصاص دارد اما این جامعه تولید کننده و مولد در سال گذشته بیش از ۶۷ هزار تن محصول تولید کردند.

همچنین فرماندار شهرستان دماوند نیز در این گردهمایی گفت: این شهرستان همه ساله در فصل تابستان میزبان عشایری از استان های سمنان؛ مرکزی و قم هستند.

مجید صفری افزود: شهرستان دماوند یکی از مناطق ییلاقی عشایری محسوب می شود و این شهرستان دارای بیش از ۲۰۰ خانوار عشایری است.

وی خاطرنشان کرد: زندگی عشایری یک زندگی سخت و دشوار است و باید حداقل امکانات برای این جامعه کم توقع فراهم شود.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 8 مرداد 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 8