En
تاریخ : سه شنبه 8 مرداد 1398
کد 3190

معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری:

تسهیل امر ازدواج نیاز به مشارکت و همراهی ادارات و مردم دارد

جهانشاهی گفت: دستگاه‌های متولی امور جوانان و کلیه نهادهای فرهنگی با فرهنگ‌سازی و تسهیل امر ازدواج، جوانان مجرد را به سمت و سوی ازدواج سوق دهند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، شاهرخ جهانشاهی در سومین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسئولان در سالن جلسات فرمانداری اظهار داشت: بخشی از مسئله ازدواج نکردن جوانان به سختگیری‌ خانواده‌ها بر می گردد که در این راستا خانواده‌ها نیز باید یاری برسانند و سختگیری‌های خود که عرف شده همچون مهریه بالا و جهیزیه سنگین و هزینه‌های بسیار زیاد تالار عروسی را کنار بگذارند و با آسان‌گیری خود به جوانان و حل این مسئله کمک کنند.

وی افزود: دستگاه‌های متولی امور جوانان و کلیه نهادهای فرهنگی نیز با فرهنگ‌سازی جوانان مجرد را باید به سمت و سوی ازدواج سوق دهند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: علاوه بر مشکلات اقتصادی و معیشتی موضوع اصلی مطرح شده مسائل فرهنگی می‌باشد که با رفع یا تغییر آن جوانانی که از ازدواج پا پس کشیده‌اند به این سمت ترغیب شوند.

جهانشاهی در رابطه با تسهیلات ازدواج که دولت در اختیار زوج‌های جوانان قرار می‌دهد بیان داشت: این مسئله نیز در افزایش ازدواج جوانان بسیار مؤثر است، تمامی دستگاه‌ها باید وحدت و همکاری داشته باشند همچنین خیرینی که می‌توانند در این زمینه یاری برسانند نیز پیشگام شوند.

وی در خصوص به‌کارگیری اتباع بیگانه غیرقانونی در کارگاه‌ها و کارخانجات عنوان کرد: طبق قانون به کار گیری اتباع خارجی غیرقانونی ممنوع است و آن قانون به تمامی اصناف و دستگاه‌ها ابلاغ شده است چرا که به‌کارگیری این افراد در کارخانجات تولیدی و شغل‌های همچون سرایداری فرصت‌های شغلی جوانان را کاهش می‌دهد.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 8 مرداد 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 7