En
تاریخ : چهارشنبه 9 مرداد 1398
کد 3203

معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند:

دهیاری ها تجهیزات مقابله با آتش سوزی خود را کامل کنند

شیوا گفت: هم دهیاری ها و هم شهرداری ها دارای درآمد هستند و در صورت عدم داشتن امکانات کافی، می توانند خود را تجهیز و مانع هرگونه حادثه و بحران شوند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، علی شیوا، معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند در جلسه مشترک ستاد مدیریت بحران و فضای سبز شهرستان اظهار داشت: این جلسه به دلیل اتفاقات اخیر در حوزه آتش سوزی مراتع سطح شهرستان برگزار شد که مقرر گردید دهیاری ها در حوزه روستا و شهرداری ها در حوزه شهری تا حد امکان رفع خطر کنند و از عواملی که موجب آتش سوزی در سطح مزارع می شود، جلوگیری نمایند.

وی با بیان اینکه ممکن است برخی از این آتش سوزی ها عمدی باشد که نظارت بیشتر را می طلبد، ادامه داد: هم دهیاری ها و هم شهرداری ها دارای درآمد هستند و در صورت عدم داشتن امکانات کافی، می توانند خود را تجهیز و مانع هرگونه حادثه و بحران شوند.

شیوا همچنین در خصوص تخصیص آب به ساخت و ساز های مجاز که دارای انشعاب آب نیستند، اشاره کرد و گفت: مقرر شد امور منابع آب شهرستان راهکارهای قانونی خود را جمع بندی و به فرمانداری ارائه دهد همچنین دهیاری ها موظف به نصب شیرهای آتش نشانی در مناطق روستایی شدند چراکه حجم تانکرهای حمل آب جهت اطفای حریق مراتع کافی نیست.

معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند با اشاره به فروش آب توسط خودرو نیز گفت: صرفا جلوگیری از این کار درست نیست و هدف ما بیشتر ساماندهی این مهم می باشد که ممکن است در این مسیر تعدادی از مشاغل هم دچار مخاطره شوند که اداره امور منابع آب شهرستان تکلیف شد در کنار وظیفه قانونی خود، هیچ نوع شغلی دچار اختلال نشود.

جعفر نور محمدی، مسوول مدیریت بحران شهرستان دماوند با تاکید بر اینکه طی ماه های اخیر، هر روز شاهد آتش سوزی باغات و مرتع هستیم، اظهار داشت: دهیاریها موظف هستند در صورت بروز آتش گزارش رو به آتش نشانی همجوار خود اعلام کنند و یا تجهیزات لازم همچون نیروی انسانی، بیل مکانیکی، لودر و یا تراکتورهای سم پاش تهیه و استفاده کنند.

نورمحمدی با اشاره به اینکه دهیاریها موظف هستند آمار آتش سوزی رو به بخشداری و فرمانداری ارائه دهند، خاطرنشان کرد: عمده آتش سوزی ها در حاشیه روستاها است و لازم است دهیاری ها در صورت مشاهده عوامل آتش سوزی ها در صورت عمدی بودن، افراد را شناسایی کنند تا با آنان برخورد لازم صورت گیرد.

وی ادامه داد: همچنین پلیس ساختمان شهرداری ها و دیگر ادارات در صورت مشاهده قطع اشجار، به فضای سبز اطلاع دهند تا طبق قانون ظرف ۴۸ ساعت نسبت به قطع اشیا اقدام کنند.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 9 مرداد 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 12