En
تاریخ : چهارشنبه 9 مرداد 1398
کد 3204

سرپرست امور منابع آب دماوند:

شهرداری ها برای ساماندهی بستر و حریم رودخانه ها همکاری داشته باشند

عباسی تأکید کرد: شهرداری ها همکاری لازم را برای ساماندهی بستر و حریم رودخانه ها داشته باشند چرا که این تعامل ضروری است.
به گزارش روابط عمومی امور منابع آب شهرستان دماوند، مصطفی عباسی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار با اشاره به بی سروسامان بودن چاه های مورد استفاده شهرداری ها در سطح شهرستان، اظهار داشت: هم اکنون ۱۳ حلقه چاه غیر مجاز توسط شهرداری رودهن، ۹ حلقه شهرداری کیلان، ۲ حلقعه توسط شهرداری آبسرد و ۴ حلقه چاه غیر مجاز توسط شهرداری دماوند در حال استفاده است.

وی با بیان اینکه این چاه ها در گذشته در اختیار اداره آب و فاضلاب شهری و روستایی بوده که به دلیل عدم مدیریت صحیح در گذشته به صورت غیر مجاز توسط شهرداری ها در حال استفاده است، افزود: شهرداری ها در صورتی که نیاز به جابه جایی چاه دارند حتما باید مجوز لازم را دریافت کنند؛ که البته مجوزهایی که وجود دارد باید بروز رسانی شود و یا حق آب پرداخت کنند.

عباسی تصریح کرد: چاهایی که در اختیار شهرداری ها وجود دارد شاید ده برابر چاه های غیر مجاز در حوزه شهرستان برداشت آب دارد که البته بدون ضابطه و نظارت صورت می گیرد؛ آب و فاضلاب شهری و روستایی نیز لیست چاه‌های قدیمی که پر نشده‌اند را باید ارائه دهد چراکه در صورت آلوده بودن باید پر و مسلوب المنفعه شود.

وی ادامه داد: مشاهده شده حتی در برخی نقاط شهر به ویژه پایین دست رودخانه ها به دلیل داشتن حق آب بند، هر روز با حجم بسیار زیاد مردم و کشاورزان مواجه هستیم که به دلیل برداشت های غیر مجاز شهرستان را دچار چالش می کند.

این مقام مسئول ادامه داد: از دیگر اتفاقات بدی که در حوزه آب شهرستان افتاده، میزان آب مورد نیازی که در شهرستان داریم با میزان چاهایی که آب و فاضلاب شهری و روستایی که در اختیار دارند، هم خوانی ندارد گه این مهم باید تایین و تکلیف شود.

سرپرست امور منابع آب دماوند همچنین تاکید کرد، شهرداری ها همکاری لازم را برای ساماندهی بستر و حریم رودخانه ها داشته باشند چرا که این تعامل ضروری است.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 9 مرداد 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 2