En
تاریخ : چهارشنبه 9 مرداد 1398
کد 3206

معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث‌فرهنگی استان تهران خبر داد

روستای آئینه‌ورزان، پایلوت روستایی بوم‌گردی و دهکده صنایع دستی

جعفری اظهار داشت: روستای آئینه‌ورزان در شهرستان دماوند به عنوان پایلوت روستایی قابلیت بوم‌گردی و تبدیل به دهکده صنایع دستی دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دماوند، علیرضا جعفری در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی با اشاره به برنامه‌های میراث فرهنگی در این حوزه اظهار داشت: در حوزه صنایع دستی و گردشگری در استان تهران 35 پروژه اقتصاد مقاومتی پیش‌بینی شده بود که 7 پروژه به تصویب رسیده است. 

وی با اشاره به این پروژه‌ها گفت: تبدیل بازار ایرانی اسلامی اندیشه به بازار دائمی صنایع دستی با پیش‌بینی 100 غرفه و ایجاد 100 مورد اشتغال مستقیم و 200 نفر اشتغال غیرمستقیم از جمله این طرح‌ها است.

جعفری با بیان اینکه روستای آئینه‌ورزان در شهرستان دماوند به عنوان پایلوت روستایی قابلیت بوم‌گردی و تبدیل به دهکده صنایع دستی دارد، افزود: این مورد نیز پیگیری می‌شود که با بهره‌برداری از این پروژه برای 100 نفر اشتغال مستقیم و 200 نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد می‌‌شود.

معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث‌فرهنگی استان تهران همچنین از تبدیل روستای کردامیر شهریار به بازارچه صنایع دستی خبر داد و بیان کرد: این پروژه از جمله مهم‌ترین پروژه‌ها است که برای 120 نفر اشتغال مستقیم و 300 نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد می‌کند. 

جعفری ادامه داد: در شهرستان رباط کریم نیز تبدیل آسیاب آبی به نمایشگاه صنایع دستی و همچنین در شهرستان قرچک روستای جیتو به عنوان دهکده سفال و سرامیک دنبال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بازارچه صنایع دستی در دهکده سلامت ایجاد می‌شود عنوان کرد: فاز نخست اجرایی این دهکده با شرط دریافت تسهیلات بانکی از پست بانک تا پایان سال 98  به بهره‌برداری می‌رسد و اجرای کامل آن نیز در افق 1400 دیده شده است.

معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث‌فرهنگی استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: علاوه بر این در روستای بالابان شهریار تأسیسات گردشگری با ظرفیت 200 اشتغال مستقیم و 400 اشتغال غیرمستقیم ایجاد می‌شود.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 9 مرداد 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 7