En
تاریخ : سه شنبه 22 مرداد 1398
کد 3216

اختصاص 3 هزار تن شکر به استان تهران/ مشکلی در تأمین کالاهای اساسی وجود ندارد

معاون بازرگانی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان تهران از اختصاص سه هزار تن سهمیه شکر به این استان خبر داد و گفت: هیچ مشکلی در تأمین کالاهای اساسی وجود ندارد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری دماوند، عباس ارشدی در نشست مشترک کمیته تنظیم بازار و کارگروه گندم، آرد و نان شهرستان دماوند با اشاره به آخرین وضعیت ذخیره‌سازی و توزیع شکر در استان تهران اظهار کرد: در آخرین نشست کمیته تنظیم بازار استان تصمیمات و اقدامات مناسبی در راستای تأمین شکر در استان تهران صورت گرفت و با توجه به نیازهای سطح شهر و شهرستان‌های استان تهران پوشش مناسب انجام خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه ذخیره‌سازی ایده‌آل در این خصوص انجام شده است، افزود: ذخیره‌سازی به گونه‌ای است که در حال حاضر در شهرستان فیروزکوه، 10 هزار تن شکر تصفیه شده موجود و آماده ورود به بازار است.

معاون بازرگانی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان تهران با اشاره به میزان سهمیه شکر در این استان بیان داشت: حدود سه هزار تن سهمیه شکر برای هر خانوار و 22 هزار تن برای صنوف و صنعت در نظر گرفته شده و در حال توزیع است و پس از اتمام این میزان درخواست سهمیه مجدد صادر خواهد شد.

ارشدی در خصوص آخرین وضعیت توزیع آرد در استان تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر، وضعیت آرد در استان مطلوب بوده و میزان گندم توزیعی در کارخانجات بر اساس سرانه جمعیتی است.

وی با بیان اینکه میانگین سرانه مصرف آرد در استان تهران مطابق میانگین مصرف کشور حدود هفت کیلوگرم است، تصریح کرد: شهرستان دماوند نسبت به دیگر شهرستان‌های استان از سرانه مصرف بیشتری برخوردار است، اما با توجه به تعداد واحدهای صنفی خبازی توزیع مناسب صورت نمی‌گیرد.

معاون بازرگانی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان تهران با تأکید بر اینکه تعداد واحدهای صنفی خبازی در این شهرستان با توجه به محدودیت توزیع آرد زیاد است، گفت: واحدهای صنفی خبازی همچون صنوف دیگر بوده و در صورت مقرون به صرفه نبودن تغییر صنف خواهند داد.

ارشدی، برنج، شکر، گندم و آرد را از جمله کالاهای اساسی مد نظر در سبد خانوار دانست و اظهار داشت: هیچ مشکلی در خصوص تأمین کالاهای اساسی وجود ندارد.

وی ادامه داد: میزان مصرف سالیانه گندم در استان تهران یک میلیون و 800 هزار تن بوده، اما میزان تولید گندم به 100 هزار تن نمی‌رسد و مجبور به تأمین گندم از دیگر استان‌ها هستیم.

معاون بازرگانی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان تهران اضافه کرد: همچنین 110 هزار تن برنج نیز در انبارهای استان تهران و استان‌های همجوار دپو شده که با توجه به شرایط موجود تخصیص و توزیع خواهد شد.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 22 مرداد 1398
  • توسط کارشناس روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 5