En
تاریخ : چهارشنبه 23 مرداد 1398
کد 3218

رب‌های گوجه کشف شده تاریخ مصرف گذشته هستند

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شرق استان تهران گفت: بر اساس اعلام دانشگاه شهید بهشتی، رب‌های گوجه کشف شده در دماوند مصرف گذشته هستند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری دماوند، بهمن‌ حسن‌بیگی اظهار کرد: در خصوص کشف رب‌های گوجه فاسد شده در یکی از سردخانه‌های دماوند، کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی نظر داشتند که این مواد کپ‌زده و غیرقابل مصرف هستند و باید معدوم شوند.

وی با بیان اینکه اقدامات قانونی در دو مرحله در حال انجام است، افزود: در این زمینه، یک پرونده در خصوص تهدید علیه بهداشت عمومی در شعبه 50 دادسرا و یک پرونده برای عرضه مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی در تعزیرات حکومتی در حال رسیدگی است.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شرق استان تهران ادامه داد: در خصوص موضوع کنسانتره در این سردخانه، مواد آن داخلی و خارجی بوده است که بخشی از تولید آن مربوط به سال 2016 و با تأیید دانشگاه علوم پزشکی تاریخ مصرف آن قابل تمدید نیست؛ در این زمینه، دستگاه‌های کاشف با بررسی‌های به عمل آمده اعلام کردند که این مواد قاچاق نیستند و موضوع تنها به تاریخ مصرف گذشته بودن آنها برمی‌گردد.

حسن‌بیگی با اشاره به اینکه دنبال جذب سرمایه‌گذار برای احداث میدان عرضه دام در شهرستان دماوند بوده‌ایم، گفت: تاکنون این موضوع محقق نشده و نیازمند پیگیری فرمانداری دماوند برای اختصاص زمین و احداث میدان عرضه دام است.

حسن‌بیگی در خصوص تفاوت قیمت گوشت و مرغ در تهران و دماوند تصریح کرد: طبق اخبار رسیده، قیمت گوشت در تهران 105 هزار تومان است، اما در دماوند با قیمت 110 هزار تومان عرضه می‌شود؛ چه مشکلی پشت این افزایش قیمت است؟ فرمانداری دماوند به طور جدی این موضوع را پیگیری کند.

وی اضافه کرد: باید اقدامات ریشه‌ای برای جذب مرغ در دماوند انجام شود تا نرخ مصوب 12 هزار و 900 تومان عرضه شود؛ در حالی گوشت مرغ با قیمت 15 هزار تومان در دماوند توزیع می‌شود؛ در این زمینه، نمی‌توان برخورد چکشی داشت و دائم برای واحدهای صنفی پرونده تشکیل دهیم.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 23 مرداد 1398
  • توسط کارشناس روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 2