En
تاریخ : دوشنبه 28 مرداد 1398
کد 3228

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دماوند:

بیش از ۲ هکتار اراضی ملی دماوند رفع تصرف شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دماوند گفت: با هدف حفظ اراضی ملی و انفال، بیش از 2 هکتار اراضی ملی منطقه جابان رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، محمود حجتی با اشاره تصرف رفع تصرف دو هکتار از اراضی ملی در منطقه جابان اظهار کرد: این اراضی در اجرای حکم قطعیت یافته از سوی مراجع قضاییی با حضور عوامل یگان حفاظت و نیروی انتظامی رفع تصرف و تمامی دیوارکشی‌ها و بناهای ساخته شده بر روی این اراضی تخریب و به حالت اولیه بازگردانده شد

وی حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی را از وظایف اصلی مجموعه منابع طبیعی دانست و اظهار داشت: به منظور جلوگیری از دخل و تصرف و سودجویی از اراضی منابع طبیعی، اکیپ‌های گشت و مراقبت یگان حفاظت منابع طبیعی به صورت شبانه روزی اراضی ملی را تحت نظر و پایش دارند و به محض مشاهده هرگونه تخلف، تخریب و تصرف عرصه‌های ملی با متخلفان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دماوند با تأکید بر اینکه حمایت‌های قانونی دستگاه قضائی در حفظ و حراست از اراضی ملی بسیار مهم و تأثیرگذار است، یادآور شد: خوشبختانه در حال حاضر منابع طبیعی از تعامل بسیار خوبی با مقامات قضائی شهرستان دماوند برخوردار است.

حجتی افزود: امیدواریم با مشارکت و همراهی هرچه بیشتر مردم و همکاری دیگر دستگاه‌های اجرایی شاهد دست‌اندازی‌های کمتر به عرصه‌های منابع طبیعی باشیم.
وی از عموم مردم درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف، تخریب و تصرف اراضی ملی فوراً مراتب را از طریق شماره تلفن 1504 به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 28 مرداد 1398
  • توسط کارشناس روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 4