En
تاریخ : شنبه 16 شهريور 1398
کد 3777

صدور 383 مجوز مشاغل خانگی در دماوند

رئیس سابق اداره صنعت، معدن و تجارت دماوند از صدور 383 مجوز مشاغل خانگی در طول خدمت خود در این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، موسی احمدی در نشست تودیع و معارفه رئیس اداره صمت در دماوند اظهار کرد: در دوهزار و 200 روز خدمت بنده در این سمت، بخش صنعت به معنای واقعی در دماوند شکوفا شد.

وی افزود: در بخش صنعت سعی کردیم که مسایل واحدهای تولیدی را پیگیری کنیم، در این راستا، 72 کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با 490 مصوبه داشتیم و سعی کردیم که عمده مشکلات صنعت در حوزه شهرستانی را حل و فصل کنیم.

رئیس سابق اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند ادامه داد: در خصوص ارائه تسهیلات، با توجه به محدودیت‌های موجود نتوانستیم نیازها را به طور کامل برطرف کنیم، اما امیدواریم که شرایطی ایجاد و حمایت‌های مالی در خصوص صنعت‌گران فراهم شود.

احمدی بیان کرد: در بخش معادن نیز تلاش بسیاری صورت گرفت، عمده بحث ما مربوط به واحدهای برچیده‌شده بود که مجوز آنها بلاتکلیف بود و ما به ساماندهی آن پرداختیم.

وی تصریح کرد: در بخش معدن، با هماهنگی فنی در این حوزه سعی کردیم که با همکاری کارشناسان، مسایل مربوط به شهرستان دماوند را حل و فصل کنیم؛ هرچند که با توجه به ییلاقی بودن این شهرستان، گله‌هایی در خصوص انجام هماهنگی بخش معدن با مسؤولان مطرح بود.  

رئیس سابق اداره صنعت، معدن و تجارت دماوند اظهار داشت: در بخش کمیسیون نظارت این شهرستان، توانستیم مباحث مربوط به سازمان‌های صنفی و اصناف را با موفقیت دنبال کنیم.

احمدی عنوان کرد: در این خصوص حدود 66 جلسه کمیسیون نظارت با 710 مصوبه داشتیم، در این میان 109 کمیته تخصصی کمیسیون نظارت برگزار شد؛ همچنین برگزاری 51 کمیته نرخ‌گذاری از جمله سایر اقدامات در این راستا بود.

وی خاطرنشان کرد: در ارتباط با مشاغل خانگی در شهرستان دماوند، 383 مجوز صادر شد و 350 مورد متقاضی داشتیم که طبق قوانین، اقدامات لازم در این خصوص صورت گرفت.

رئیس سابق اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند گفت: یکی از اقدامات شاخص در این شهرستان، بحث طرح توجیهی در حوزه انتقال صنوف مزاحم بود که توانستیم با طرح موضوع انتقال صنوف مزاحم در کمیته برنامه‌ریزی استان، مجوز آن را اخذ کنیم.

احمدی ادامه داد: به این ترتیب، امروز شاهد آغاز به کار شهرک بهنام هستیم، هرچند که با توجه به تصمیم اخیر در راستای جابجایی آن، این شهرک به موقعیت گردشگری تبدیل شد که این امر به عنوان منفعتی برای اصناف محسوب می‌شود.

وی اظهار داشت: در امور بازرگانی در شهرستان دماوند، شاهد برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم و جذب کالا با هدف تنظیم بازار بودیم تا در حد توان، نیازمندی‌های این شهرستان را تأمین کنیم.

رئیس سابق اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند، از به‌روز بودن فعالیت انجمن نظارت بر انتخابات در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: برگزاری سه دوره انتخابات انجمن حمایت و انتصاب هیئت رئیسه جدید، از دیگر اقدامات انجام شده در طول خدمت بنده در دوران سمت ریاست صمت دماوند بود.

احمدی تصریح کرد: در حوزه بازرسی نظارت، دوهزار و 10 مورد شکایت مردمی دریافت کردیم که هزار و 560 مورد منجر به تشکیل پرونده و به جهت رسیدگی، به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

وی از 115 مورد بازرسی و 540 گشت مشترک در شهرستان دماوند خبر داد و گفت: در ارتباط با کالای قاچاق، شاهد هماهنگی نزدیک و گشت‌های مشترکی بودیم؛ همچنین در حوزه اداری و مالی، با وجود محدودیت‌ها، سعی ما بر ساماندهی امور بود.
 


  • نوشته شده
  • در شنبه 16 شهريور 1398
  • توسط کارشناس روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 5