En
تاریخ : چهارشنبه 20 شهريور 1398
کد 3786

جلوگیری از برداشت غیر مجاز بیش از 339 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در دماوند

مدیر امور منابع آب شهرستان دماوند از انسداد 10 حلقه چاه غیر مجاز و در نتیجه جلوگیری از برداشت بیش از 339 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی ده حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 448 متر و آبدهی 28 لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 339 هزار و 295 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.

عباسی در ادامه گفت: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب و همچنین جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه است.

عباسی در  پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب دماوند بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 20 شهريور 1398
  • توسط منابع آب شهرستان دماوند فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 17