En
تاریخ : پنجشنبه 21 شهريور 1398
کد 3788

ضرورت اخذ مجوز محلی فروشگاه‌های زنجیره‌ای در دماوند

فرماندار دماوند گفت: فروشگاه‌های زنجیره‌ای بر اساس قانون، موظف به اخذ مجوز محلی برای فعالیت هستند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، مجید صفری با اشاره به برگزاری نشست ساماندهی فروشگاه‌های زنجیره‌ای در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: این نشست پیرو موضوع فروشگاه‌های زنجیره‌ای و لزوم ساماندهی فعالیت آنها در شهرستان دماوند برگزار شد.

وی افزود: با توجه به وجود تقاضا به جهت احداث فروشگاه‌های زنجیره‌ای در دماوند و ظرفیت محدود این شهرستان از لحاظ کشش میزان خرید، مباحث جمعیتی و اعتراض کسبه محلی، مصوبه‌ای از اواخر سال گذشته مبنی بر ساماندهی فروشگاه‌های زنجیره‌ای ابلاغ شد.

فرماندار دماوند ادامه داد: فروشگاه‌های زنجیره‌ای بر اساس قانون، موظف به اخذ مجوز محلی برای فعالیت هستند؛ در این راستا، ادارات صمت، اصناف، اتحادیه‌ها و اماکن، بر اساس دستور صورت‌جلسه، موظف به نظارت بر فروشگاه‌های فاقد مجوز هستند.

صفری بیان کرد: ما باید بین عرضه و تقاضا تعادل ایجاد کنیم و این امر، به ظرفیت و کشش خرید موجود در شهرستان دماوند بستگی دارد؛ ایجاد هماهنگی بین عرضه‌کنندگان حایز اهمیت است که در صورت افزایش آن، کسبه و در صورت کمبود، مردم دچار مشکل می‌شوند.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت هماهنگی در این خصوص، دستور جلسه ابلاغ شد تا مردم بتوانند به راحتی خرید کرده و کسبه نیز در جهت ایجاد اشتغال، مشکلی نداشته باشند.
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 21 شهريور 1398
  • توسط کارشناس روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 8