En
تاریخ : پنجشنبه 11 مهر 1398
کد 3953

ویژه انتخابات / لزوم شناسایی سایت‌های مجازی و اینترنتی پیش از برگزاری انتخابات

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند گفت: باید ساز و کاری بیاندیشیم که با استفاده از خبرنگاران رسمی، سایت‌های مجازی و اینترنتی فعال را شناسایی کنیم؛ در حال حاضر برخی از مدیران صفحات مشخص هستند و برخی نیاز است که با امکانات پلیس فتا شناسایی شوند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، غلامرضا عبدالله‌بیگی در نشست کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: با نزدیک شدن به زمان انتخابات و داغ‌تر شدن فضای انتخاباتی، معمولا بعضی از گروه‌ها ترغیب به انجام فعالیت خبری در فضای مجازی، سایت‌ها و رسانه‌ها می‌شوند.

وی افزود: این افراد به عنوان خبرنگاران غیررسمی و با استفاده از فضای مجازی، شروع به فعالیت خبری می‌کنند و بدون انجام ملاحظاتی که سایت‌های رسمی دارند، خبرهایی را منتشر می‌کنند که می‌تواند فضای انتخاباتی را ملتهب کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند ادامه داد: در صورت عدم برخورد و اقدام مناسب با این افراد، خبرنگاران و سایت‌های رسمی نیز ترغیب به ورود در این حوزه می‌شوند؛ متأسفانه این امر سیستم انتخابات را دچار مشکل می‌کند و در نهایت، برخورد و تذکرات به خبرنگاران رسمی داده شده و باعث دلخوری این افراد می‌شود.

عبدالله‌بیگی گفت: در این راستا باید به فکر رصد و شناسایی خبرگزاری‌ها و خبرنگاران رسمی و غیر رسمی باشیم و در سه حوزه شناسایی، ارجاع و اقدام گام برداریم؛ در خصوص مرحله اقدام،  معمولا ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از ظرفیت شورای تأمین و دادستانی استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: باید ساز و کاری بیاندیشیم که با استفاده از خبرنگاران رسمی، سایت‌های مجازی و اینترنتی فعال را شناسایی کنیم؛ همچنین سازوکاری در خصوص ارجاع در نظر گرفته شود تا مرجع و مدیران صفحات مجازی مشخص شوند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند خاطرنشان کرد: در حال حاضر برخی از مدیران کانال ها مشخص هستند و برخی نیاز است که با امکانات پلیس فتا شناسایی شوند؛ همچنین باید با دعوت از خبرنگاران و پایگاه‌های خبری، ضوابط مدنظر توضیح داده شود تا با کمترین مشکل مواجه شویم.

انتهای پیام/
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 11 مهر 1398
  • توسط کارشناس روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 18