En
تاریخ : پنجشنبه 11 مهر 1398
کد 3954

مدیر روابط عمومی فرمانداری دماوند:

ویژه انتخابات / ضرورت برنامه محوری کمیته اطلاع رسانی در 4 رکن برگزاری انتخابات

مجتبی حسینی گفت: یکی از موضوعات مهم، برنامه داشتن کمیته اطلاع رسانی در بحث ارکان اصلی برگزاری انتخابات یعنی مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، مجتبی حسینی در نشست هیئت رئیسه شورای روابط عمومی و کمیته اطلاع‌رسانی انتخابات که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: بحث مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت در انتخابات، از حوزه‌های مهمی است که باید کمیته اطلاع رسانی انتخابات، برنامه‌هایی قابل اجرا در این خصوص داشته باشد.

وی افزود: پویایی نظام جمهوری اسلامی به مشارکت و حضور مردم در عرصه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی است؛ در این راستا ما باید به مقررات انتخاباتی آگاه باشیم، چرا که قانون فعالیت در فضای مجازی و تبلیغات انتخاباتی می‌تواند کمک کند تا در همه مراحل به قانون پایبند باشیم.

مدیر روابط عمومی فرمانداری دماوند ادامه داد: به دلیل کارکرد نوین رسانه ها در فضای مجازی، رویکرد ما بر تعامل با این فضاست، تعامل با رسانه ها در فضای مجازی در عرصه تبلیغات و اطلاع رسانی، به معنای تعامل و همراهی با افکار عمومی است.

حسینی بیان کرد: بر اساس طرح پیشنهادی توسط ستاد انتخابات کشور، اصلی‌ترین وظیفه ما در حال حاضر، رصد و شناسایی فعالیت‌ها در این فضاست.

وی اضافه کرد: انتظار ما این است که در صورت مشاهده زمینه‌سازی در خصوص مباحث انتخاباتی در گروه ها و کانال‌ها، موضوع اعلام شود تا با ارجاع به دبیرخانه انتخابات و طرح موضوع در کمیته امنیت، هیئت اجرایی و هیئت نظارت، از تخلفات انتخاباتی جلوگیری شود.

مدیر روابط عمومی فرمانداری دماوند ضمن تأکید بر برگزاری نشست با خبرنگاران اظهار کرد: از دیگر مصوبات مهم، پرداختن به موضوع همایش رأی اولی هاست؛ ما از اداره آموزش و پرورش انتظار همکاری داریم تا این همایش را در شهرستان دماوند، به صورت متمرکز برگزار کنیم.

حسینی گفت: هر نوع مصاحبه در خصوص موضوعات مربوط به انتخابات در شهرستان، حتما باید با کمیته اطلاع رسانی هماهنگ باشد، چرا که همه اطلاعات و مصاحبه‌ها از جانب فرماندار دماوند و رئیس ستاد انتخابات خواهد بود.

وی اظهار داشت: شعار محوری انتخابات در سال جاری، انتخابات 98، گام دوم انقلاب، قانون‌مداری، بی‌طرفی و انسجام ملی است که این شعار از سوی ستاد انتخابات کشور تعیین شده و در بحث انتخابات باید مورد استفاده قرار گیرد.

مدیر روابط عمومی فرمانداری دماوند تصریح کرد: همچنین باید اقدامات مستند و ارسال شود تا در گزارش‌ها مورد استفاده قرار گیرد؛ یکسان‌سازی طرح‌ها در قالب مشخص به جهت ایجاد انسجام و ایجاد هماهنگی در شهرستان دماوند نیز از دیگر موارد مدنظر خواهد بود.

حسینی با تأکید بر استفاده از ظرفیت روابط عمومی‌ها در بخش مرکزی و رودهن گفت: با توجه به وجود کانون‌ها و تفویض اختیار آنها، مانند سال‌های گذشته از ظرفیت آنها استفاده می‌کنیم؛ در بحث بنر و تبلیغات نیز توجه ما بر عملکرد مؤثر است، در این راستا عکس و داده نما ارسال خواهد شد تا در جامعه هدف مورد استفاده قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: نکته مهم در این میان، بیان چالش‌ها و ضعف‌های احتمالی در گذشته به جهت هماهنگی و همچنین ارائه راهکار مشترک است و در بحث اطلاع رسانی از همه ظرفیت‌ها استفاده خواهیم کرد تا در نهایت، انتخاباتی با رعایت قانون و مشارکت حداکثری داشته باشیم.

انتهای پیام/
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 11 مهر 1398
  • توسط کارشناس روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 20