En
تاریخ : يکشنبه 14 مهر 1398
کد 3991

اجرای طرح شماره گذاری برای ماشین‌آلات خودگردان کشاورزی در دماوند

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دماوند از اجرای طرح شماره گذاری برای ماشین‌آلات خودگردان کشاورزی در این شهرستان خبر داد و گفت: تاکنون پرونده برای حدود ۱۳۵ تراکتور در شهرستان دماوند جهت اخذ پلاک راهنمایی و رانندگی تشکیل شده است.

به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی دماوند، حسین اردلانی اظهار کرد: با توجه به اینکه اخذ پلاک برای کلیه ماشین‌الات خودگردان بخش کشاورزی اعم از تراکتورها، کمباین‌ها و سایر ادوات خودگردان این بخش الزامی شده است، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دماوند پیرو پیگیری‌های سال قبل اطلاع رسانی‌های گسترده را نسبت به لزوم این اقدام صورت داده است.

وی افزود: بهره‌برداران بسیاری برای اقدام مذکور مراجعه کرده و تشکیل پرونده داده‌اند، ۱۰ روز گذشته با حضور نماینده پلیس راهور شهرستان ورامین در منطقه، در سه نقطه از شهرستان حدود ۱۳۵ تراکتور تکمیل پرونده و بازدید شدند و با اخذ تأییدیه، مدارک به پلیس راهور شرق استان تهران در ورامین ارسال شده و آماده اخذ پلاک هستند.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دماوند بیان کرد: تعداد بسیاری از بهره برداران دیگر نیز مراجعه و درخواست اخذ پلاک دادند، به محض اینکه تعداد به حد نصاب برسد باز هم از پلیس راهور دعوت می‌شود و مابقی تراکتورهای شهرستان پلاک گذاری می‌شوند.

اردلانی تصریح کرد: از آنجا که تخصیص سوخت به تراکتورها طبق بخشنامه‌های ابلاغی منوط به پلاک گذاری شده است، از تمامی کشاورزان درخواست می‌شود در اسرع وقت به مراکز یا مدیریت جهاد کشاورزی مراجعه کنند تا راهنمایی‌های لازم را در خصوص فرآیند آن دریافت کنند.

وی ادامه داد: کلیه تراکتورهای شهرستان دماوند که از شرکت نفت سوخت دریافت می‌کرده اند صلاحیت اخذ پلاک را به شرط تکمیل مدارک دارند.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دماوند گفت: مدارک مالکیت و شناسایی و تطبیق شماره شاسی و شماره موتور با مدارک ارائه شده، جزو الزامات این طرح است.

اردلانی بیان کرد: فرم‌هایی توسط شورای اسلامی روستاها و دفترخانه‌های اسناد رسمی و مدیریت جهاد کشاورزی باید پر شود که به محض مراجعه کشاورزان این فرم‌ها تحویل داده می‌شود.

*حدود نیمی از تراکتورهای شهرستان دماوند هنوز پلاک گذاری نکرده‌اند

اردلانی افزود: حدود نیمی از تراکتورهای شهرستان هنوز پلاک گذاری نکرده‌اند، در حال حاضر هیچ مهلتی برای این اقدام تعیین نشده است و فعلاً پرونده‌ها را قبول می‌کنیم.

وی عنوان کرد: گرچه چند سالی می‌شود که اطلاع‌رسانی در خصوص پلاک گذاری ادوات کشاورزی صورت می‌گیرد، اما امسال به علت اینکه تخصیص سوخت به پلاک گذاری منوط شده است، کشاورزان همکاری خوبی داشته‌اند.

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 14 مهر 1398
  • توسط روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان دماوند فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 5