En
تاریخ : يکشنبه 14 مهر 1398
کد 3995

فرماندار شهرستان دماوند:

ویژه انتخابات / براي صیانت از رأی مردم، اشراف و تسلط مجریان انتخابات بر قانون ضروری است

مجید صفری گفت: مجريان بايد بتوانند از رای مردم صیانت کرده و اين مهم فقط با حفظ بی طرفی، اشراف و تسلط بر قانون و افزايش دانش لازم پيرامون مقررات انتخابات محقق خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، مجید صفری در نهمین نشست هماهنگی برگزاری انتخابات شهرستان دماوند اظهار داشت: آموزش عوامل اجرايی و دست اندركاران، يكی از تاكيدات جدی ستاد انتخابات كشور است، زيرا مجريان بايد بتوانند از رأی مردم صیانت كنند و اين مهم فقط با حفظ بی طرفی، اشراف و تسلط بر قانون و افزايش دانش لازم پيرامون مقررات انتخابات محقق خواهد شد.

وی اضافه کرد: ما باید نسبت به جایگاه و مسؤولیتی که در گوشه‌ای از مملکت خود داریم، موضوعات را به صورت فوق العاده رصد کنیم؛ در حال حاضر موضوع نظارت قوی در بحث انتخابات را در دستور کار قرار داده و کانون‌هایی در این زمینه تشکیل دادیم.

صفری با تاكيد بر اين كه انتخابات يكی از مهم ترين مصاديق مردم سالاری دينی و نمود مشاركت مردم در اداره و تعيين سرنوشت جامعه است، افزود: اراده فرمانداری، به كارگيری همه ظرفيت ها و امكانات شهرستان برای برگزاری انتخابات سالم، باشكوه و مشاركت بالاست و در اين راه از هيچ كوششی دريغ نمی كنيم.

وی اظهار داشت: علاوه بر فرمانداران و بخشداران، دادستان ها و رؤسای ثبت احوال نیز در هیأت اجرایی مسؤولیت دارند و نیز هشت نفر از معتمدان مردمی در کنار مقامات مذکور، وظیفه و مسؤولیت برگزاری انتخابات را بر عهده دارند، حضور معتمدین مردم در هیأت اجرایی بیانگر نقش فعال و مؤثر مردم در انتخابات است.

فرماندار دماوند گفت: دو بعد اساسی در انتخابات برای ما مهم است، اول این که اجرای مر قانون وظیفه ما برای اجرای انتخابات است؛ علاوه بر این باید تلاش کنیم تا مردم را برای حضور در پای صندوق‌های رأی آماده کنیم.

صفری تصریح کرد: نظام انتخاباتی در جمهوری اسلامی به گونه ای طراحی شده که نقش مردم در آن پررنگ، تعیین کننده، اساسی و مهم است؛ زیرا اجرا، نظارت و بازرسی انتخابات، همگی در اختیار مردم و نمایندگان آنهاست.

وی گفت: با توجه به فضای انتخابات و لزوم ایجاد فضای امن و مطمئن، عدم نظارت، هزینه‌های زیادی را به بار می‌آورد.

فرماندار در پایان اظهار داشت: توصیه ما در خصوص بحث انتخابات این است که با یک حساسیت و مراقبت ویژه امور را دنبال کنیم؛ ما فرصت زیادی نداریم، هرچند که در شهرستان دماوند از لحاظ اجرایی آماده هستیم، اما این کافی نیست.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 14 مهر 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 6