En
تاریخ : دوشنبه 15 مهر 1398
کد 4003

در شش ماهه نخست؛

7 پروژه عمرانی و خدماتی با اعتباری بالغ بر 640 میلیون تومان در روستای لومان مورد بهره برداری قرار گرفت

دهیار روستای لومان با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در 6 ماه اخیر در این روستا بیان کرد: هفت پروژه عمرانی و خدماتی با اعتباری بالغ 640 میلیون تومان از ابتدای سال جاری مورد بهره برداری و در دستور کار قرار گرفت.  
به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی دماوند، امیرحسین طهماسب پور، در خصوص اقدامات صورت گرفته در 6 ماه نخست سال جاری اظهار داشت: سیاست دهیاری روستای لومان در سال جاری با توجه به مسائل و مشکلات موجود در روستا مرتفع سازی مشکلات با استفاده از امکانات و تجهیزات در اختیار بوده است.

وی افزود: اجرای پروژه‌های  مختلف در حوزه‌های عمرانی، اجتماعی و فرهنگی در 6 ماه نخست سال جاری در دستور کار قرار گرفت که برخی از این پروژه‌ها انجام و برخی دیگر نیز در حال انجام و یا منوط به تامین اعتبار است.

این مقام مسئول با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون 90 میلیون تومان اعتبار از محل ارزش افزوده به این دهیاری اختصاص یافت ادامه داد: 7 پروژه عمرانی، خدماتی با اعتباری بالغ 640 میلیون تومان در 6 ماه اخیر مورد بهره‌برداری و در دستور کار قرار گرفت.

طهماسب پور تأکید کرد: بخشی از اعتبار این پروژه‌ها از محل ارزش افزوده و مابقی نیز از طریق خودیاری و کمک‌های مردمی تأمین شده است.

دهیار روستای لومان با اشاره به پروژه‌های انجام شده در این روستا گفت: بهسازی بهشت حضرت معصومه(س) و بهسازی بهشت حضرت زهرا(س) محله دوست آباد از جمله پروژه‌ها و فعالیت‌های این دهیاری بود که اقدامات صورت گرفته شامل دیوار کشی و فنس کشی، جدول گذاری، لکه گیری معابر و زیر سازی و آسفالت بوده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: همچنین در راستای ایجاد رفاه اجتماعی برای اهالی روستا اقداماتی نظیر پیاده‌رو سازی، نصب پایه چراغ روشنایی و لوازم ورزشی به طول 200 متر مربع انجام شد.

طهماسب پور تصریح کرد: به منظور تقویت آنتن دهی خطوط تلفن همراه و اینترنت پرسرعت در سطح روستا با همکاری و مشارکت اداره مخابرات شهرستان کابل کشی فیبر نوری نیز به طول 4 کیلومتر صورت گرفت.

دهیار روستای لومان بیان کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات و پروژه‌های این دهیاری که در سال جاری با کم‌ترین هزینه ممکن انجام شد؛ برداشت پیچ خطرناک‌ در کیلومتر یک جاده منتهی به روستا در منطقه کردر به روستای لومان بود.

وی تأکید کرد: تنها پروژه نیمه تمام این روستا مربوط به پروژه افزایش مساحت و ساخت حسینیه جدید در روستا به مساحت 300 مترمربع بوده  که 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

طهماسب پور اظهار کرد: این پروژه تا کنون 400 میلیون تومان هزینه در برداشته و تکمیل آن نیز منوط به تامین اعتبار است.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 15 مهر 1398
  • توسط روابط عمومی بخشداری مرکزی دماوند - فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 12