En
تاریخ : چهارشنبه 8 آبان 1398
کد 4209

ویژه‌برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل در دماوند

فرماندار دماوند به بیان برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل در این شهرستان پرداخت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، مجید صفری با اشاره به برنامه‌های این شهرستان به مناسبت هفته پدافند غیرعامل اظهار کرد: در نخستین روز از این هفته، نشستی با موضوع هماهنگی نهایی برنامه‌های مربوط به هفته پدافند غیرعامل برگزار شد.

وی افزود: از دیگر اقدامات مدنظر، برگزاری مانور پدافند غیرعامل در مدارس شهرستان دماوند است.

فرماندار دماوند با تأکید بر اهمیت فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص موضوع پدافند غیرعامل و اهمیت اطلاع رسانی آن، اظهار داشت: اختصاص صفحه اختصاصی در این خصوص در سایت ادارات به ویژه ادارات مسؤول کارگروه‌‌های تخصصی شورای پدافند غیرعامل حایز اهمیت است.

صفری ادامه داد: تبلیغات محیطی نیز از دیگر موارد بسیار مهم است که این امر بایستی توسط شهرداری‌ها و دهیاری‌ها مورد توجه قرار ‌گیرد، علاوه بر این مانور خروج اضطراری در یکی از مدارس ابتدایی در رودهن با حضور هلال احمر، آتش‌نشانی و بخشداری رودهن برگزار می‌شود.

فرماندار دماوند با اشاره به برنامه‌های دومین روز از هفته پدافند غیرعامل اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه پدافند غیرعامل و برپایی مانور با محوریت آموزش و پرورش دماوند، هلال احمر و شهرداری دماوند در مدرسه حضرت خدیجه(س) از جمله اهم برنامه‌ها در این روز خواهد بود.

صفری اضافه کرد: همچنین شاهد برگزاری مانور پدافند غیرعامل با حضور سازمان‌یافته نیروی انسانی و خودروهای آتش‌نشانی و خدماتی شهرداری دماوند خواهیم بود؛ علاوه بر این رزمایشی توسط ناحیه مقاومت بسیج و پایگاه‌های مقاومت بسیج در یکی از روستاهای بخش مرکزی دماوند برگزار می‌شود.

فرماندار دماوند بیان کرد: برگزاری مسابقه نقاشی در مدارس در پایه‌های اول تا سوم با موضوع پدافند غیرعامل و محیط زیست توسط اداره محیط زیست از دیگر برنامه‌های این هفته خواهد بود.

صفری عنوان کرد: در روز جمعه به عنوان سومین روز از هفته پدافند غیرعامل، پیش از آغاز خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه، در این خصوص سخنرانی خواهد شد.

فرماندار دماوند گفت: در چهارمین روز از هفته پدافند غیرعامل، کلا‌س‌های آموزشی ادارات آبفای شهرهای پنج‌گانه دماوند، به منظور پیشگیری از هرگونه اقدام خراب‌کارانه احتمالی نسبت به ارتقای نکات حفاظتی و پدافندی مخازن، منابع، زیرساخت‌ها و چاه‌های آب حوزه مدیریت برگزار می‌شود.

فرماندار دماوند با بیان اهم برنامه‌های پنجمین روز از هفته پدافند غیرعامل در این شهرستان اظهار کرد: برگزاری مانور خروج اضطراری در یکی از مدارس متوسطه در رودهن با حضور هلال احمر، آتش‌نشانی و بخشداری و برگزاری مانور مشترک با حضور شهرداری‌ و ادارات خدمات‌رسان در یکی از دبیرستان‌های آبسرد از جمله برنامه‌های روز یکشنبه خواهد بود.

صفری ادامه داد: همچنین مانور بزرگ پدافند غیرعامل با مدیریت دبیرخانه شورای پدافند غیرعامل با حضور اعضا در این هفته برگزار خواهد شد؛ علاوه بر این شاهد برگزاری رزمایش قطع برق اضطراری ادارات و تست ژنراتورهای اضطراری آنها توسط اداره برق شهرستان دماوند با همکاری دبیرخانه شورای پدافند غیرعامل خواهیم بود.

وی اضافه کرد: برگزاری دوره آموزشی اصول پدافند غیرعامل برای کارکنان و مدیران واحدهای تولیدی توسط اداره صمت و اتاق اصناف نیز از دیگر مواردی است که در هفته پدافند غیرعامل دماوند برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 8 آبان 1398
  • توسط کارشناس روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 20