En
تاریخ : يکشنبه 12 آبان 1398
کد 4239

حفاظت از اراضی وقفی در دماوند بر عهده دهیاران و شوراهاست

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند گفت: وظیفه دهیاران و شورا در روستاها، حفاظت از وقف و اراضی وقفی است تا به گسترش خدمات عمومی در روستاها کمک شود.
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، شاهرخ جهانشاهی در نشست یاوران وقف اظهار کرد: موضوع وقف به لحاظ توجه به فرهنگ غنی این شهرستان بسیار حایز اهمیت است.
 
وی افزود: برخی از سازمان‌ها وظیفه ارائه خدمات عمومی دارند و تشکیلات و مؤسساتی تحت‌عنوان خیریه در کنار آنها ایجاد می‌شود تا به مردم ارائه خدمت کنند.
 
معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند ادامه داد: از جمله موضوعات مهمی که باید گسترش یابد، بحث وقف است؛ در این راستا دستگاه‌های مختلف به ویژه دهیاران و شوراها باید در آگاهی‌بخشی تلاش موثر داشته و افرادی که قصد انجام وقف دارند را به سمت فعالیت در زمینه موضوعات و معضلات جامعه سوق دهند.
 
جهانشاهی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که باید مورد توجه قرار گیرد، مباحث بهداشتی است؛ با توجه به فعالیت دو بیمارستان در دماوند و مراجعه بالغ بر 20 هزار نفر به صورت ماهانه به یک بیمارستان در این شهرستان، سوق پیدا کردن موضوعات وقف به موارد بهداشت و درمان از اهمیت خاصی برخوردار است.
 
وی عنوان کرد: موضوعات وقف باید به سمت موارد آموزشی، بهداشتی، تأمین جهیزیه، کمیته امداد و بهزیستی سوق یافته و بر اساس اولویت‌بندی، افراد واقف به سمت نیازهای موجود هدایت شوند.
 
معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند اظهار داشت: مردم باید از طریق دهیاری، شوراها و ادارات به موضوع وقف به عنوان امر شرعی و مذهبی تشویق شوند.
 
جهانشاهی گفت: در خصوص اراضی موقوفه در دماوند، متأسفانه عده‌ای چشم طمع دوختند و شاید مادیات پررنگ شده است؛ وظیفه دهیار و شورا در روستاها حفاظت از وقف و زمین‌های وقفی است تا به گسترش خدمات عمومی در روستاها کمک شود.
 
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 12 آبان 1398
  • توسط کارشناس روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 4