En
تاریخ : سه شنبه 29 دي 1394
کد 425

معاون فرماندار

اتخاذ تهمیدات لازم برای ثبات قیمت گوشت در دماوند/ آغاز ذخیره‌سازی کالاهای اساسی شب عید

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار شهرستان دماوند از ثبات قیمت گوشت و آغاز ذخیره‌سازی کالاهای اساسی برای تنظیم بازار شب عید در این شهرستان خبر داد.

مجید صفری با اشاره به برگزاری کارگروه تنظیم بازار در شهرستان دماوند اظهار داشت: موضوع تنظیم بازار، از لحاظ اینکه به ایام دهه مبارک فجر، انتخابات و آخر سال نزدیک می‌شویم، از حساسیت بالایی برخوردار بوده که تمهیدات لازمی نیز در این زمینه، اندیشیده شده است.

وی ادامه داد: برای تأمین کالا موارد و تمهیدات لازم به اداره‌های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، دامپزشکی و اصناف ابلاغ شده است تا با توجه به حضور گردشگران در آخر سال و ایام انتخابات کمبودی را در شهرستان دماوند نداشته باشیم و دستگاه‌های مربوطه اطمینان خاطر داده‌اند که مشکلی را در این زمینه نداشته باشیم.

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار شهرستان دماوند افزود: گرانی گوشت در شهرستان دماوند موضوعی به حساب می‌آمد که مدتی ما را به خود مشغول کرده بود که با ورود به‌موقع در این زمینه و هماهنگی با دامداران، اتحادیه قصابان و اداره جهاد کشاورزی جلوی سیر صعودی قیمت گوشت را در این شهرستان گرفتیم.

صفری تصریح کرد: دام زنده شهرستان دماوند از خارج استان تهران تهیه می‌شود که این موضوع بر روی قیمت تمام شده گوشت در شهرستان دماوند اثرگذار است؛ از سوی دیگر با در نظر گرفتن تمهیدات لازم به اداره جهاد کشاورزی ابلاغ کرده‌ایم تا برنامه‌ای در خصوص ایجاد میدان عرضه زنده دام و طیور را ارائه دهد که در این زمینه نیز تعاونی مرغداری اعلام آمادگی کرده است.

وی گفت: امیدواریم برنامه ایجاد میدان عرضه زنده دام و طیور در شهرستان دماوند نهایی شود تا در طول سال و مواقع ضروری مجبور به واردات دام و طیور از خارج شهرستان دماوند نباشیم.

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی شهرستان دماوند با بیان اینکه با افزایش 4 هزار تومانی گوشت به مدت سه روز در این شهرستان مواجه بودیم، تأکید کرد: در این زمینه به‌موقع وارد شدیم و اجازه افزایش بیشتر قیمت گوشت را ندادیم و از سوی دیگر با دامداران و قصابان به‌طور مستقیم صحبت کردیم تا تمهیدات لازم در این زمینه انجام شود.

صفری بیان کرد: در شهرستان دماوند میدان عرضه زنده دام و طیور نداریم و مجبور به تهیه از خارج شهرستان هستیم که قیمت کرایه و واسطه‌ها بیش از 16 هزار تومان افزایش قیمت را به نسبت دام معمولی در منطقه به وجود می‌آورد.

وی با بیان اینکه درنهایت 4 هزار تومان گرانی قیمت گوشت را در شهرستان دماوند داشتیم، تصریح کرد: این موضوع در حالی است که چهار برابر هزینه عرضه دام را در این شهرستان می‌دهیم که امیدواریم اداره جهاد کشاورزی دماوند با امکانات در دست بتواند شرایط مطلوبی را در این شهرستان ایجاد کند.

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار شهرستان دماوند اضافه کرد: در خصوص گرانی مرغ و ماهی و به طور کل مواد پروتئینی از اداره جهاد کشاورزی دماوند خواسته‌ایم تا طرحی برای عرضه مواد پروتئینی ارائه دهد تا فرد برای خرید این مواد از شهر و یا استان خارج نشوند و از مکان تعیین شده در این شهرستان، نیاز خود را برطرف کنند.

صفری ادامه داد: اگر میدان عرضه زنده دام و طیور در شهرستان دماوند راه‌اندازی شود، می‌توانیم شهرستان‌های اطراف همچون پردیس و فیروزکوه را نیز پوشش دهیم.

وی با بیان اینکه معنای تنظیم بازار، تعیین قیمت بر اساس عرضه و تقاضا است، نه دستوری افزود: تعیین قیمت به صورت دستوری و استفاده از راه‌های دیگر مسکن‌های موقت برای بازار است که باید به صورت اصولی عرضه دام و مواد پروتئینی را در منطقه با زیرساخت‌های مناسب انجام دهیم که خوشبختانه این برنامه در حال اجراست و امیدواریم در پروژه‌های دهه فجر این موضوع را اعلام کنیم.

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیک شدن به ماه‌های آخر سال به اداره‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، اصناف و اتحادیه‌ها اعلام کرده‌ایم تا برای ذخیره‌سازی کالاها تمام پیش‌بینی‌ها را از لحاظ مصرف و ذخیره‌سازی انجام دهند و مراقب بهداشت و قیمت‌ها نیز باشند.


  • نوشته شده
  • در سه شنبه 29 دي 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 252