En
تاریخ : چهارشنبه 15 آبان 1398
کد 4265

مانور لحظه صفر پدافند غیرعامل در دماوند برگزار شد

فرماندار شهرستان دماوند، از برگزاری مانور لحظه صفر پدافند غیرعامل در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، مجید صفری در حاشیه برگزاری مانور پدافند غیرعامل شهرستان دماوند در ‌گفت‌وگو با خبرنگار اظهار داشت: نشست مانور پدافند غیرعامل لحظه صفر، بدون هماهنگی قبلی با مسئولان، لحظاتی پیش از آغاز با حضور دستگاه‌های اجرایی، خدماتی، امدادی و انتظامی در فرمانداری دماوند برگزار شد.

وی با بیان اینکه سه نقطه به عنوان اجرای مانور پدافند غیرعامل در شهرستان دماوند پیش‌بینی شده بود، افزود: این نقاط به صورت مختصات جغرافیایی با محوریت سایبری، عمرانی و کالبدی و سلامت و بیولوژیک در نشست پدافند غیرعامل به مسؤولان دستگاه‌ها اعلام شد و نمایندگان فرمانداری نیز بر عملکرد دستگاه‌ها نظارت داشتند.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: هدف از اجرای مانور امروز، ایجاد آمادگی لازم برای انجام عکس‌العمل صحیح و سریع در مقابل بحران‌هاست که نتایج حاصل از آن موجب کاهش تلفات، خسارات و افزایش پایداری و تاب‌آوری می‌گردد.

صفری در خصوص آمادگی دماوند برای برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نشست‌های امور هماهنگی انتخابات شهرستان دماوند به طور منظم و برنامه‌ریزی شده در حال برگزاری است و آمادگی‌های لازم برای برگزاری انتخابات در دماوند وجود دارد.

وی بیان کرد: در این نشست‌ها در خصوص طرح قوانین مربوط به انتخابات مجلس شورای اسلامی و آخرین اصلاحات آن، پیش‌بینی لازم برای اجرای برنامه‌های زمان‌بندی شده ستاد انتخابات و آمادگی لازم جهت اجرای فرآیند ثبت نام در حوزه انتخابیه، بحث و تبادل نظر شده است.

فرماندار شهرستان دماوند در پاسخ به سؤالی در خصوص تأیید یا رد گزینه پیشنهادی سکانداری شهرداری رودهن خاطرنشان کرد: این موضوع توسط کمیته انطباق در حال بررسى است و نتیجه قطعی آن به شورای اسلامی شهر رودهن اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به آمادگی اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند برای فصل سرما اضافه کرد: شرایط جوی به صورت مستمر رصد شده و در موارد خاص اخطار و هشدار به دستگاه‌های اجرایی، خدماتی و انتظامی اعلام می‌شود و آمادگی لازم برای مدیریت بحران و رویارویی و مقابله با حوادث طبیعی احتمالی در شهرستان دماوند وجود دارد.

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 15 آبان 1398
  • توسط کارشناس روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 9