En
تاریخ : يکشنبه 4 بهمن 1394
کد 427

معاون فرماندار دماوند خبر داد

خرید تضمینی محصولات کشاورزان دماوندی

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار شهرستان دماوند از خرید تضمینی محصولات کشاورزان در این شهرستان خبر داد و گفت: دامداران و کشاورزان دماوندی در تأمین سوخت امسال مشکلی نداشتند.

مجید صفری با اشاره به خرید تضمینی محصولات کشاورزی در شهرستان دماوند اظهار داشت: به علاوه بر اینکه خرید محصولات کم بوده است، کشاورزان در این زمینه کمی متضرر نیز شده‌اند؛ با تصمیم‌های در نظر گرفته شده این موضوع را به اداره جهاد کشاورزی سپردیم تا از طریق سازمان جهاد کشاورزی استان تهران مشکل را به صورت خرید تضمینی جبران کنند.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان دماوند برای ارائه محصولات دچار مشکل نیستیم، گفت: با وجود نزدیکی به شب عید، شیب قیمتی در این شهرستان وجود ندارد.

 

*ذخیره‌سازی 40 درصدی کالاهای مورد نیاز شب عید در دماوند/ تأکید بر استفاده از محصولات داخلی

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه بیش از 40 درصد کالاهای مورد نیاز شب عید ذخیره‌سازی شده‌اند، افزود: ذخیره‌سازی کالاها به خصوص کشاورزی دو جنبه دارند؛ یک جنبه مربوط به مازاد مصرف است که از طریق خرید تضمینی جبران خواهد شد و دیگری مصرف کل شهرستان بوده که با ذخیره‌سازی به بازار داخلی عرضه می‌شود.

صفری با اشاره به اینکه اولویت بر مصرف محصولات منطقه است، بیان کرد: این موضوع به اتاق اصناف تأکید شده است تا محصولات کشاورزان بر روی دست خودشان نماند و این در حالی است که در تلاش هستیم تا با تولید محصولات داخلی این شهرستان، نیاز بازارها را کامل پوشش دهیم و در صورت نیاز از استان‌های هم‌جوار کالاهای مورد نیاز را تأمین کنیم.

وی تصریح کرد: در زمینه تأمین مرغ در تلاش هستیم تا عرضه مرغ از پرورش‌دهندگان مرغ داخل شهرستان دماوند باشد که در این راستا به دستگاه‌های مربوطه اعلام کرده‌ایم تا در صورت کمبود برای تأمین گوشت نیز به استان‌های هم‌جوار رجوع کنند.

 

*افزایش کیفیت گوشت قرمز در دماوند/ بازار دماوند در حال کنترل است

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار شهرستان دماوند گفت: کیفیت گوشت قرمز در شهرستان دماوند بالاست و علت این موضوع بالا بودن کیفیت گوشت توزیع شده حتی زمانی که از استان‌های هم‌جوار تأمین می‌شود، است؛ هر چند این موضوع از لحاظ اقتصادی یک حسن است، اما می‌تواند یک تهدید در حوزه افزایش مصرف باشد و اگر نتوانیم عرضه را تأمین کنیم، دچار نقصان می‌شویم.

صفری افزود: بعضی از اقلام همچون سیب‌زمینی، گوجه‌فرنگی و مرغ به دلیل اینکه در کل کشور در عرضه و تولید آشفتگی ایجاد می‌شود، دامن‌گیر شهرستان‌ها شده و کمی وضع را تغییر می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: بازار شهرستان دماوند در خصوص عرضه و تولید به طور دقیق در حال کنترل است و در این خصوص، مشکلی در این شهرستان نداریم.

 

*تأمین سوخت دامداران و کشاورزان مشکلی نداشت

معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرماندار شهرستان دماوند اضافه کرد: در خصوص سوخت مرغداری‌ها، دامداری‌ها و کشاورزان پیگیری کردیم و امسال کمترین مشکل در خصوص سهمیه سوخت را در این زمینه، داشتیم و هیچ یک از بخش‌ها مشکلی نداشتند.

صفری اضافه کرد: در این زمینه، از مدیران شرکت توزیع نفت استان تهران و ناحیه دماوند قدردانی ‌می‌کنیم که همکاری‌های خوبی را داشته‌اند.


  • نوشته شده
  • در يکشنبه 4 بهمن 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 169