En
تاریخ : دوشنبه 5 بهمن 1394
کد 433

رئیس ستاد انتخابات دماوند خبر داد

تصویب طرح ایجاد 3 کانون شمارش آراء در دماوند

رئیس ستاد انتخابات شهرستان دماوند از تصویب طرح ایجاد سه کانون شمارش آراء در بخش مرکزی دماوند خبر داد.

شاهرخ جهانشاهی با اشاره به تصویب طرح ایجاد سه کانون شمارش آراء در بخش مرکزی دماوند اظهار کرد: برای اینکه انتخابات دماوند از حالت متمرکز به غیرمتمرکز تبدیل شود، سه کانون شمارش اخذ رأی در این بخش ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه در راستای تسریع در روند شمارش آراء و اعلام نتیجه انتخابات این سه کانون مد نظر قرار گرفته شد، افزود: این کانون‌ها در شهرداری آبسرد، بخشداری مرکز و فرمانداری دماوند ایجاد خواهند شد.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان دماوند افزود: با توجه به اینکه برگزاری انتخابات در فصل سرما انجام می‌شود و شرایط جوی آب و هوا مشخص نیست، کانون‌های شمارش آراء را ایجاد می‌کنیم تا مشکلات احتمالی برطرف شود.

جهانشاهی تصریح کرد: فیروزکوه، رودهن و ارجمند بخش‌های فرعی حوزه انتخابیه هستند که شمارش آرای آنها به صورت مستقل انجام می‌شود.

وی بیان کرد: یکی از اقدامات خوبی که در توزیع صندوق‌ها صورت گرفت، صندوق‌های متراکمی بود که حجم رأی‌دهندگان زیادی داشتند و ما صندوق‌های آنها را زیاد کردیم تا در رأی‌گیری سهولت ایجاد شود و مردم نیز راحت‌تر و در کمترین زمان بتوانند رأی خود را به صندوق‌ها بریزند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان دماوند در ادامه از برگزاری نشستی با حضور کاندیداها خبر داد و افزود: در این نشست نکات اخلاقی انتخابات مورد طرح قرار خواهد گرفت و تأکید می‌شود تا از هرگونه رفتارهای تخریب‌کننده خودداری کنند.

جهانشاهی با بیان اینکه از مجموع 60 نامزد ثبت‌نام شده، 19 نفر در حوزه انتخابیه شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه تأیید صلاحیت شدند، گفت: همچنین 26 نفر عدم احراز صلاحیت شدند و 15 نفر هم صلاحیتشان رد شده است.

وی اضافه کرد: منتظر اعلام رسمی هیئت نظارت بر انتخابات بعد از رسیدگی به شکایت رد صلاحیت‌ها هستیم تا جمع‌بندی نهایی را در این خصوص داشته باشیم.


  • نوشته شده
  • در دوشنبه 5 بهمن 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 321