En
تاریخ : يکشنبه 11 بهمن 1394
کد 438

از سوی فرماندار دماوند

دستور توقف طرح گازرسانی به لاریجان صادر شد/ ملی بودن یا نبودن طرح انتقال گاز مشخص نیست

فرماندار شهرستان دماوند از دستور توقف طرح گازرسانی به لاریجان خبر داد و گفت: ملی بودن یا نبودن این طرح مشخص نیست.

ناصر محمودی‌فرد از دستور توقف پروژه خط انتقال لوله گاز 16 اینچ دماوند به لاریجان خبر داد و اظهار کرد: با توجه به تأکیدهای مقام معظم رهبری پیرامون صیانت و حفاظت از محیط زیست و همچنین اعتراض‌های مردمی دستور توقف این پروژه صادر شد.

وی در خصوص ملی بودن یا نبودن پروژه گازرسانی به لاریجان افزود: متأسفانه برای این پروژه عنوانی مشخص نکرده‌اند و هنوز ملی بودن یا نبودن پروژه مورد نظر برای ما مشخص نیست.

فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: با بررسی‌های صورت گرفته، اعتقاد داریم پروژه‌ای که ملی است، باید مصوبه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و هیئت دولت را داشته باشد؛ اما هنوز در خصوص پروژه گازرسانی به لاریجان چیزی را به ما ارائه نکرده‌اند.

محمودی‌فرد ادامه داد: به دلیل اینکه آغاز مطالعات پروژه گازرسانی به لاریجان در سال 92 بوده آن زمان از استانداری وقت تهران استعلام کردند و به دلیل اینکه در آن زمان این استانداری در حال تغییر مدیریت بوده، فرصتی برای پاسخ به استعلام مجری این پروژه وجود نداشته که پیمانکار آن به صورت یک‌طرفه عملیات اجرایی را آغاز می‌کند.

وی با بیان اینکه برخی دستگاه‌های استانی برای اجرای این پروژه اعلام مخالفت کرده‌اند، گفت: در این زمینه، به این نتیجه رسیدیم که پروژه گازرسانی به لاریجان متوقف شود تا دستگاه‌های متولی مستندات خود را ارائه کنند.


  • نوشته شده
  • در يکشنبه 11 بهمن 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 326