En
تاریخ : پنجشنبه 15 بهمن 1394
کد 441

فرماندار دماوند:

حضور مردم در عرصه‌های مختلف کشور را بیمه کرد

فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه حضور مردم در عرصه‌های مختلف کشور را مقابل خطرها بیمه کرده است، گفت: وحدت عامل پیروزی انقلاب اسلامی است.

ناصر محمودی‌فرد شامگاه چهارشنبه در آیین رونمایی از مجموعه شعرهای محمدجواد حاجی‌آخوندی با عنوان «بی‌تامل مگذر» در مجتمع فرهنگی کوثر شهر دماوند، ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر اظهار کرد: آنچه موجب بقا و پایداری کشور شده، حضور مردم در عرصه‌های مختلف انقلاب بوده است.

وی با بیان اینکه هر جایی حمایت مردم از حکومت‌ها کمتر شده، حکومت‌ها به سمت دیکتاتوری پیش رفته‌اند، افزود: حضور مردم در عرصه‌های مختلف باعث شده تا حکومت نیز خود را از مردم بداند و با تعاملی که بین حکومت و مردم برقرار است، توانسته سرنوشت حکومت را به دست مردم رقم بزند.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: قانون اساسی و راهبردهای آن گویای این بوده که سرنوشت کشور از انتخاب دهیار یک روستای کوچک تا صدر حوزه تصمیم‌گیری که مقام معظم رهبری است با مشارکت مردمی رقم می‌خورد.

محمودی‌فرد، این موضوع را یکی از افتخارات به حقی دانست که در قانون اساسی وجود دارد، تصریح کرد: به طور عملی نیز با این واقعیت روبه‌رو هستیم که این جایگاه ویژه ما را مقابل خطرات سیاسی و امنیتی که به وجود آمده حفظ کرده و این ناشی از حضور و مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف بوده که کشور را بیمه کرده است.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم حضور و مشارکت مردم راهگشای مشکلات کشور باشد، تصریح کرد: این موضوع به عنوان اهرم‌های اساسی در شکل‌گیری نظام بوده و همواره شاهد حضور و مشارکت مردم با همه سختی‌ها در بحران‌ها و مشکلات اقتصادی کشور بوده‌ایم.

فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: امیدواریم بتوانیم با تلاش‌های خود دل‌گرمی برای مردم به وجود بیاوریم و این یکی از دستاوردهای خوبی است که امام راحل با رهبری‌های خود توانستند در جامعه ایجاد کنند.

محمودی‌فرد با بیان اینکه وحدت در جامعه توانست عامل پیروزی جمهوری اسلامی ایران شود، اضافه کرد: مسئولیت حفظ این دستاوردها بر عهده نسل جدید است و ما باید بتوانیم بستری را فراهم سازیم که همواره شاهد حضور حداکثری مردم در عرصه‌های مختلف و پشتیبانی آنها از کشور باشیم.

وی افزود: تقارن دهه مبارک فجر با انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری فرصت مغتنمی است که می‌توان فضایی را به وجود آورد تا مشارکت مردم پررنگ‌تر از گذشته شود.

فرماندار شهرستان دماوند در ادامه با اشاره به اینکه کتاب پدیده‌ای بوده که مظلوم واقع شده است، گفت: آمار کتابخوانی امیدوارکننده نیست و وضع خیلی خوبی را در این حوزه شاهد نیستیم.

محمودی‌فرد تأکید کرد: کسانی که در حوزه کتابخوانی تجربه دارند، باید ارتباط نسل جدید را با کتاب و کتابخوانی برقرار کنند و تلاش کنیم تا اتفاق‌های خوبی در این حوزه به وجود بیاید.  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 15 بهمن 1394
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 226