En
تاریخ : پنجشنبه 7 آذر 1398
کد 4418

ویژه انتخابات/ معاون فرماندار دماوند:

برگزاری 16 نشست هماهنگی انتخابات در دماوند/ تشکیل کمیته مدیریت بحران در امور انتخابات

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند، از برگزاری 16 نشست هماهنگی انتخابات در این شهرستان در سال جاری خبر داد.
به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی انتخابات شهرستان دماوند، شاهرخ جهانشاهی در نخستین نشست خبری در حوزه انتخابات، در حضور جمعی از خبرنگاران اظهار کرد: آنچه برای ما در انتخابات ملاک است، انتخاباتی است که از سلامت برخوردار باشد.

وی افزود: هرگونه تبلیغات داوطلبان خارج از زمان مشخص شده توسط قانون، تخلف محسوب می‌شود؛ در این راستا در دادگستری دماوند نیز ستاد پیشگیری از جرائم تشکیل شده و به صورت مداوم به برگزاری نشست‌هایی در این خصوص می‌پردازد.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند ادامه داد: ما برای همه افرادی که در انتخابات شرکت می‌کنند، فایلی مشخص کرده و در صورتی که بر خلاف قانون عمل کنند، موضوعات را به ستاد انتخابات منعکس می‌کنیم.
 
جهانشاهی بیان کرد: پیش از آغاز ثبت‌نام داوطلبان، مقدمات کار در شهرستان دماوند فراهم شده است؛ داوطلبان می‌توانند از روز یکشنبه مصادف با 10 آذرماه، با مراجعه به فرمانداری دماوند و یا وزارت کشور به مدت هفت روز اقدام به ثبت‌نام در این خصوص کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: ملاک محاسبه سن افراد، شناسنامه اصلی است و اصلاحات شناسنامه باید توسط محاکم قضایی تأیید شود؛ علاوه بر این بر اساس قانون، داوطلبانی با دارا بودن برخی از مشاغل، 6 ماه پیش از آغاز ثبت‌نام استعفای خود را اعلام کنند.
 
معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند تصریح کرد: ما در شهرستان دماوند، بالغ بر 16 نشست هماهنگی انتخابات برگزار کرده و موضوعات مختلفی را مورد بررسی قرار دادیم؛ به ویژه در بحث زیرساخت‌های مخابراتی تمهیداتی اندیشیدیم و امیدواریم در این دوره با تلاش‌های صورت گرفته، مشکلی در این خصوص نداشته باشیم.
 
جهانشاهی گفت: با توجه به شرایط آب‌و‌هوایی شهرستان دماوند، کمیته مدیریت بحران نیز تشکیل می‌شود تا در صورت بروز بارندگی و مشکلات جوی، وارد عمل شده و اجازه ندهند که مانعی در این زمینه ایجاد شود.

وی تصریح کرد: هیچ رسانه‌ای حق جانب‌داری و تبلیغات از داوطلبان ثبت‌نام در انتخابات را ندارد، اما می‌توانند در خصوص شرایط انتخابات و وظایف نمایندگان مجلس اطلاع‌رسانی کنند؛ علاوه بر این، پس از پایان انتخابات، باید به مطالبه‌گری از فرد منتخب بپردازند.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 7 آذر 1398
  • توسط روابط عمومی-سعید خانی فرمانداری شهرستان دماوند
  • تعداد بازدید 15