En
تاریخ : شنبه 9 آذر 1398
کد 4431

معاون فرماندار دماوند:

جای فعالیت مجمع مشورتی بانوان در دماوند خالی بود/ محدویتی برای فعالیت بانوان وجود ندارد

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند با توجه به ضرورت ایجاد مجمع مشورتی بانوان در این شهرستان گفت: به نظر می‌رسد که جای مجمع مشورتی بانوان در دماوند خالی بود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، شاهرخ جهانشاهی در نخستین نشست تشکیل مجمع مشورتی بانوان اظهار کرد: با توجه به اینکه نیمی از جمعیت جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند، تشکیل مجمع مشورتی بانوان در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی بسیار مهم است.
 
وی افزود: بانوان از توانایی‌ و ظرفیت بالایی برخوردارند، اما در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و برخی از حوزه‌ها حضور کم‌رنگی دارند.
 
معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند اضافه کرد: طبق قانون اساسی به جز تعداد اندکی از مشاغل، محدویتی برای بانوان در فعالیت‌های مختلف وجود ندارد و می‌توانند هم‌پای مردان حرکت کنند و حتی به نظر می‌رسد که در برخی از حوزه‌ها اعم از فرهنگی و آموزشی نیز پتانسیل بیشتری دارند که باید مورد استفاده قرار گیرد.
 
جهانشاهی ادامه داد: به نظر می‌رسد که جای مجمع مشورتی بانوان در شهرستان دماوند خالیست و باید در این مسیر حرکت کنند؛ ما در این راستا به دنبال دولتی‌شدن فعالیت‌ها نیستیم، بلکه مجمع باید به عنوان سازمانی مردم‌نهاد تشکیل شود.
 
وی بیان کرد: اگر به دنبال جامعه‌ای سالم و توسعه همه جانبه در شهرستان دماوند هستیم، باید در زمینه ایجاد مجمع بانوان ورود کنیم، چرا که نقش آنها در خانواده و جامعه بسیار مهم است و باید از این ظرفیت استفاده کرد.
 
معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند تصریح کرد: با توجه به پیش‌رو بودن انتخابات، بانوان می‌توانند در حوزه سیاسی وارد شده و برای حضور در این عرصه تبلیغ کنند.
 
جهانشاهی گفت: معاندین به دنبال این هستند که مشارکت مردم را در امر انتخابات کم‌رنگ کرده و از آن بهره‌برداری کنند و مشارکت مردم می‌تواند به عنوان عاملی مؤثر در محبوبیت و جایگاه نظام جمهوری اسلامی باشد.
 
وی اظهار داشت: از جمله موضوعات مطرح در حوزه بانوان در دماوند می‌توان به عدم وجود مکانی ورزشی مختص به این افراد اشاره کرد که از جزو مطالبات بانوان به شمار می‌رود و باید افرادی به پیگیری این موضوع بپردازند.
 
معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع، ابتدا باید هسته اولیه مجمع مشورتی بانوان در این شهرستان تشکیل شده و سپس پیگیری‌های لازم در این راستا صورت گیرد.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در شنبه 9 آذر 1398
  • توسط کارشناس روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 8